X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rzezi nie ma". Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o wynikach matur

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 12:14
Wbrew temu, że prognozowano słabe wyniki z matur, "rzezi nie ma" - zauważył w poniedziałek na konferencji prasowej Marcin Smolik dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodał, że tegoroczne wyniki maturalne są lepsze niż w roku ubiegłym.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w WarszawieFoto: PAP/Mateusz Marek

- Jedna z gazet wieszczyła rzeź. Rzezi nie ma - powiedział Marcin Smolik, prezentując wyniki tegorocznych matur.

shutterstock matura egzamin szkoła 1200.jpg
Matura 2021. Są już wyniki egzaminów

Równocześnie dyrektor Smolik zaznaczył, że tegoroczne wyniki matur są lepsze, niż miało to miejsce w roku ubiegłym.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformował, że maturę z poszczególnych przedmiotów zdało ogółem: polski 93 proc., z czego 94 proc. absolwentów liceum, a 90 proc. absolwentów technikum, matematyka 79 proc., z czego 84 proc. absolwentów liceum, a 71 proc. absolwentów technikum, angielski 94 proc., z czego 96 proc. absolwentów liceum, a 90 proc. absolwentów technikum.

Czytaj także:

Średni wynik egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów wynosi ogółem: polski 55 proc., matematyka 56 proc., angielski 76 proc.

bf

Czytaj także

Informatyka i język włoski. Kolejny dzień egzaminów maturalnych

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 09:12
Maturzyści w środę rano przystąpią do pisemnego egzaminu z informatyki. Po południu będą pisemne egzaminy z języka włoskiego: na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Nie są one obowiązkowe. Przystąpienie do nich nie jest w tym roku obowiązkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2021. Dziś egzaminy pisemne z języków mniejszości narodowych

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 08:29
W czwartek, w ostatnim dniu sesji pisemnych egzaminów maturalnych abiturienci ze szkół dla mniejszości narodowych przystąpią do egzaminów pisemnych z języków narodowych: białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. Jest to dla nich egzamin obowiązkowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2021. Dziś dodatkowa sesja egzaminów - na początek język polski

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 06:33
Maturzyści przystąpią do egzaminów z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik wyjaśnia, że maturę w terminie dodatkowym mogą zdawać osoby, które nie przystąpiły do niej w maju z powodów zdrowotnych albo losowych.
rozwiń zwiń