X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Radosław Fogiel o wyborach prezesa PiS: lider na prawicy jest jeden

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 09:43
- 1245 głosów oddanych na Jarosława Kaczyńskiego podczas Kongresu PiS pokazuje konsolidację wokół lidera, pokazuje, że lider na prawicy jest jeden - mówił w poniedziałek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

W sobotę podczas VI Kongresu PiS w Warszawie za wyborem Jarosława Kaczyńskiego na kolejną kadencję jako szefa partii opowiedziało się 1245 delegatów, 18 było przeciw, pięciu wstrzymało się od głosu.

morawiecki pap 1200 .jpg
"Prezes postrzega go jako główny zwornik Polskiego Ładu". Prof. Ryba o mianowaniu premiera wiceprezesem PiS

Lider

Radosław Fogiel w poniedziałek w TVP1 zapewniał, że nikt tej 18. nie tropi, gdyż PiS jest partią demokratyczną i każdy może głosować jak chce.

- Jarosław Kaczyński jest zadowolony z tego wyniku, bo brał pod uwagę, że po trudnym roku pandemii, po ponad pięciu latach rządzenia, które w jakiś sposób zużywa, ta wewnętrzna opozycja mogłaby być większa. Ten wynik pokazuje konsolidację wokół lidera, pokazuje, że lider na prawicy jest jeden - stwierdził wicerzecznik partii.

Odniósł się też do wyborów wiceprezesów PiS. Podczas niedzielnego głosowania Rada Polityczna na to stanowisko wybrała premiera Mateusza Morawieckiego, b. premier, europosłankę Beatę Szydło, europosła Joachima Brudzińskiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz posła Antoniego Macierewicza. Najwięcej głosów zdobył Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

Pytany, czy ten fakt w połączeniu z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, że będzie to jego ostatnia kadencja jako szef ugrupowania jest namaszczeniem Mateusza Morawieckiego, Fogiel zaznaczył, że każdy z wiceprezesów jest jednakowo ważny dla partii.

- Przed nami cztery lata kadencji prezesa Jarosława Kaczyńskiego i myślę, że to jest ta perspektywa, na której trzeba się na razie skupiać - zaznaczył. Jak dodał, jeżeli zaczniemy mówić o następcach, delfinach, "jeżeli na tym będziemy się skupiać to na pewno nie będzie to z korzyścią ani dla PiS, ani dla obywateli". - Obywatele oczekują od nas, że nie będziemy zajmować się sami sobą - mówił.

Kukiz Kaczyński PAP 1200.jpg
Paweł Kukiz o uchwale PiS ws. zatrudniania rodzin w państwowych spółkach: doskonałe preludium do uchwały antysitwowej

Deklaracja

Fogiel był też pytany o uchwałę, która przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

- My w przeciwieństwie do wielu innych partii na scenie politycznej, które są bardzo chętne do krytykowania wszystkich i każdego, jesteśmy w stanie spojrzeć w lustro i powiedzieć: tu jest niedociągnięcie, tu można coś poprawić i to jest tego wyraz - mówił wicerzecznik PiS.

Czytaj także: 

Odnosząc się do żony Sekretarza Generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, Fogiel powiedział, że zostały złożone przez nią rezygnacje z zasiadania w radach nadzorczych i stało się to jeszcze przed przyjęciem uchwały w sobotę.

- My jesteśmy skłonni przyznać (...), że jeżeli zdarzają się błędy i niewłaściwe zachowania to trzeba temu położyć kres. Tymczasem opozycja, wzywałbym żeby spojrzała i uderzyła się we własną pierś, czy nie ma takich przypadków w samorządach, w których rządzą - mówił Fogiel.

Nawiązał też do pojawiających się informacji, że żona polityka PO Sławomira Nitrasa pracuje w Urzędzie Marszałkowskim województwa zachodniopomorskiego, w którym rządzi marszałek z PO. - Jeśli to prawda, to myślę, że poseł Nitras powinien dostrzec belkę we własnym oku - mówił.

- Jesteśmy skłonni naprawiać własne błędy, Platforma najwyraźniej nie - dodał Fogiel.


dz

Czytaj także

Tomasz Latos: mamy większość parlamentarną, nie mam co do tego wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 15:20
- Przy tak dużych klubach, również w innych krajach, są pojedyncze osoby, które mają inne zdanie i są problemy z tym, by znaleźć absolutnie spoiwo dla większości. Nam się to przez sześć lat udawało i jestem przekonany, że do końca kadencji - nawet, jeżeli będą drobne perturbacje - większość parlamentarną mieć będziemy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jeszcze większa motywacja do ciężkiej pracy". Mateusz Morawiecki o wyborze na wiceprezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 20:00
Premier Mateusz Morawiecki podziękował za wyraz zaufania, jakim był wybór na stanowisko wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Panom Delegatom za oddane głosy, gratuluję pozostałym wiceprezesom. Dziękuję za zaufanie" - napisał na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Kubiak: powrót Donalda Tuska nie zmieni nic, będą jedynie jeszcze większe ataki na rząd PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 09:25
- My się bardzo cieszymy, że Donald Tusk wrócił, bo nasi wyborcy doskonale pamiętają to, co działo się za jego rządów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak (PiS). Gościem audycji była również Urszula Pasławska (PSL).
rozwiń zwiń