X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ułatwienia dla osób z Kartą Polaka". Michał Dworczyk o szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 16:53
Odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień minister Michał Dworczyk podkreślał na konferencji w KPRM, że procedury organizacyjne dotyczące dystrybucji szczepionek są ukierunkowane ma minimalizowanie strat preparatu. Poinformował, że od przyszłego tygodnia w tym celu zostaną wprowadzone ułatwienia w dostępie do szczepień dla osób z Kartą Polaka.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Adam Guz/KPRM

Szef KPRM mówił, że do szczepień będą dopuszczone bez żadnych dodatkowych wymogów, które obowiązują innych obcokrajowców chcących zaszczepić się w Polsce wszystkie osoby, które posiadają Kartę Polaka. Minister Michał Dworczyk tłumaczył, że decyzja o zastosowaniu między innymi tego mechanizmu jest związana ze spodziewanym wzrostem liczby niewykorzystanych szczepionek

forum michał dworczyk 1200.png
Szef KPRM: na ten moment nie planujemy wprowadzenia odpłatności za szczepienia

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski podkreślał, że strat szczepionek nie jest dużo. - Bardzo angażujemy się, żeby tych strat było jak najmniej - mówił szef RARS. Zachęcając punkty szczepień, by nie przetrzymywały u siebie preparatu, podkreślał, że Agencja dysponuje sprzętem - jak specjalne lodówki - który pozwala w bezpieczny sposób przetransportować szczepionki do innych punktów.

"Straty utylizacyjne są na poziomie ok. promila"

Michał Kuczmierowski dodał, że "w tej chwili straty utylizacyjne są nadal na poziomie około promila". - To jest dość dobry wynik - podkreślił szef RARS.

Minister Michał Dworczyk poinformował, że obecnie zaszczepionych jedną dawką bądź zarejestrowanych jest 54 procent pełnoletnich Polaków. Dodał, że zainteresowanie szczepieniami spadło.

nt

Czytaj także

"Absolutny dobowy rekord". Szef KPRM o środowych danych dot. szczepień w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 11:41
Pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 Michał Dworczyk poinformował, że wczoraj wykonano 620 tysięcy 834 szczepienia. Podkreślił, że to rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Kraska: musimy nadal zachować ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:09
- Niepokoją nas nowe warianty koronawirusa i dlatego musimy nadal zachować ostrożność: przestrzegać wymogów sanitarnych, nosić maseczkę w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych, myć ręce, zachowywać dystans. O tym często już zapominamy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loteria szczepionkowa. Szef KPRM podał dane dot. rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 14:00
W Loterii Narodowego Programu Szczepień już zarejestrowało się ponad 200 tys. osób. Trwają też inne programy zachęcające do szczepień, m.in. dla samorządów. Namawiamy do zaangażowania się - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń