X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawałnica nad Szczecinem. Służby walczą z podtopieniami i zalaniami

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 11:57
Podtopienia ulic i budynków, a także samochodów na wielu ulicach Szczecina to skutki gwałtownej nawałnicy, która przeszła nad stolicą Pomorza Zachodniego wieczorem i w nocy ze środy na czwartek. Walczą z nimi strażacy z pomocą żołnierzy WOT, a także służby miejskie.
Po nawałnicy w Szczecinie zalane zostały samochody czy posesje
Po nawałnicy w Szczecinie zalane zostały samochody czy posesje Foto: PAP/Marcin Bielecki

Ulewny deszcz zaczął padać w Szczecinie późnym popołudniem w środę – intensywne opady trwały przez całą noc i ranek. Jeszcze wieczorem szczecinianie informowali się wzajemnie na portalach społecznościowych o zalanych ulicach, podtopionych piwnicach i garażach.

Niewiele niezalanych miejsc

burza chmura lubelskie shutterstock_1926145490 1200.jpg
Ostrzeżenia II i I stopnia przed burzami z gradem. Największy deszcz na północy

Zalane były ulice w centrum, a także na osiedlach w zachodniej i północnej części miasta. Po trwających całą noc opadach niewiele jest miejsc, których nie dotknęłyby skutki ulewy.

"To była jedna z najtrudniejszych nocy dla wszystkich służb od wielu lat" – napisał na sowim profilu facebookowym prezydent Szczecina Piotr Krzystek, informując, że zostało zwołane spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"Wieści niestety nie są dobre. Zalane ulice, podtopienia, kilkadziesiąt włazów od studzienek, które zniknęły. Kilkaset zgłoszeń do ZWiK, Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Nieustanna praca tych służb, by poprawić sytuację. A prognozy pogody nie napawają optymizmem. Tramwaje jeżdżą w miarę normalnie, autobusy mają niestety więcej problemów" – napisał Krzystek.

Ponad 200 interwencji 

Wśród zamieszczonych w internecie zdjęć widać, że woda wdarła się do piwnic i niemal w całości wypełniła m.in. garaże w wielu częściach miasta. Na ulicy Ostrobramskiej zatopiła stojące przy budynkach samochody.

Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, od północy do godz. 10 strażacy interweniowali w Szczecinie 205 razy (w województwie 333).

Do pomocy w usuwaniu skutków załamania pogody skierowani zostali także terytorialsi.

1200_burza_shutterstock.jpg
Jak bezpiecznie przetrwać burzę? Ekspert radzi, jak się zachować

- Na wniosek wojewody o godz. 3 zaczęliśmy powoływać żołnierzy do stawiennictwa natychmiastowego w celu wsparcia służb prezydenta Szczecina, a w szczególności Państwowej Straży Pożarnej – poinformował rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej Marcin Górka.

Żołnierze WOT wspierają strażaków m.in. na ulicy Somosierry, gdzie przed posesjami układają worki z piaskiem, zabezpieczając je przed ewentualną kolejną ulewą. Mieszkańcy ulicy - jak i wielu ulic w mieście - od rana sprzątają tereny przed domami, zalane piwnice i garaże.

***

Według prognoz IMGW intensywne deszcze mogą padać w całym Zachodniopomorskiem jeszcze do czwartkowego wieczoru.

as

Czytaj także

Tornado, ulewne deszcze i wichury. Przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 00:40
Straż pożarna interweniowała w związku z sytuacją pogodową ponad 2 tys. razy. Najwięcej interwencji zanotowano na Mazowszu i w Małopolsce. Wskutek nawałnic, które przeszły nad Polską, jedna osoba została lekko ranna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielona Góra pod wodą. Dziesiątki zalanych miejsc i interwencji strażaków

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 14:53
Zielonogórska straż pożarna przejęła w środę około 150 zgłoszeń związanych ze skutkami ulewy, która w środę przed południem przeszła nad miastem i powiatem. Niemal wszystkie dotyczą pompowań wody – poinformowała straż pożarna. Zalane zostały m.in. posesje i ulice.
rozwiń zwiń