X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska potrzebuje silnego koncernu". Maciej Małecki o fuzji spółek energetycznych

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:40
Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki powiedział, że połączenie polskich spółek energetycznych pozwoli efektywnie wykorzystać ich potencjał. 
Maciej Małecki
Maciej MałeckiFoto: Lukasz Dejnarowicz / Forum

Przejęcie PGNiG przez Orlen było tematem posiedzenia sejmowej komisji do spraw energii, klimatu i aktywów państwowych. Na początku przyszłego roku ma też dojść do finalizacji transakcji pieczętującej fuzję Grupy Lotos i PKN Orlen. 

Czytaj także:
orlen shutterstock_1203293023 1200.jpg
Wiceminister aktywów: Orlen ma doświadczenie w fuzjach i przejęciach

Maciej Małecki mówi, że w wyniku połączenia polskich spółek energetycznych powstanie koncern o przychodach rzędu 200 miliardów złotych rocznie. 

Czytaj także:

Posłuchaj
00:23 11165660_1.mp3 Wiceminister aktywów państwowych Małecki o fuzji polskich spółek energetycznych. (IAR)

"Koło zamachowe gospodarki"

Maciej Małecki stwierdził, że fuzja pozwoli na skuteczne konkurowanie z firmami z Europy Zachodniej, które przez lata miały lepsze możliwości rozwoju. Dodał, że Polska potrzebuje silnego, zintegrowanego, multienergetycznego koncernu, który będzie kołem zamachowym polskiej gospodarki, będzie posiadał znaczne środki na inwestycję i przyczyni się do transformacji energetycznej Polski.

Model połączenia PKN Orlen z PGNiG powinien zostać opracowany do września. Na przełomie października i listopada planowane jest walne zgromadzenie akcjonariuszy, a proces powinien zostać zamknięty do końca roku.

jbt

Czytaj także

Połączenie PKN Orlen z PGNiG coraz bliżej. Paliwowy gigant złoży wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 13:18
PKN Orlen na początku maja złoży wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zgody na przejęcie PGNiG – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Jego zdaniem, UOKiK może zdecydować, że potrzebny będzie drugi etap analiz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: połączenie PGNiG z Orlenem ma nastąpić do końca tego roku

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 21:50
Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreślał konieczność budowy dużego polskiego koncernu multienergetycznego. Uchwałę rządu o połączeniu w modelu bezgotówkowym trzech polskich gigantów sektora paliwowo-energetycznego nazwał historycznym momentem i początkiem ostatniej prostej w tworzeniu koncernu.
rozwiń zwiń