X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niedobre wiadomości dla woj. zachodniopomorskiego. IMGW utrzymał alert przed suszą hydrologiczną

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 06:38
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymał ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną w części województwa zachodniopomorskiego w pasie od Koszalina po Szczecin w związku z utrzymującym się niskim stanem wód na rzekach Parsęta, Rega, Ina i Płonia.
Wysychanie gruntów uprawnych i problemy z ich nawodnieniem może znacząco wpłynąć na plony.
Wysychanie gruntów uprawnych i problemy z ich nawodnieniem może znacząco wpłynąć na plony.Foto: Shutterstock.com/ Tanja Esser

Alert dotyczy trzech obszarów województwa zachodniopomorskiego w pasie od Koszalina po Szczecin. Według Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prawdopodobieństwo wystąpienia suszy hydrologicznej w tej części północno-zachodniej Polski wynosi 90 proc.

burza deszcz free 1200.jpg
Pogoda na weekend. Odpoczniemy od upałów, prognozowane są opady deszczu

"Niski przepływ wody"

Jak przekazał IMGW, "w związku z występującymi niskimi przepływami wody" oraz prognozowanymi nieznacznymi opadami atmosferycznymi, w kolejnych dniach na terenie województwa zachodniopomorskiego w zlewni rzek Parsęty, Regi, Iny i Płoni "spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (średniej z najmniejszych przepływów rocznych - PAP)".

Ostrzeżenia o suszy hydrologicznej wydawane są w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne, układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w co najmniej trzech sąsiednich obszarach hydrologicznych. W ostrzeżeniu przed suszą hydrologiczną nie jest określany stopień zagrożenia.


dz

Czytaj także

System monitorowania suszy w Polsce. Jak się go rozbudowuje?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:30
System radarów, coraz większa liczba stacji meteorologicznych, a już niedługo także obserwacje satelitarne. Badaniem i monitorowaniem poziomu suszy w Polsce zajmują się pracownicy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. W jaki sposób dokonują pomiarów? Jakie dane składają się na odczyty? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie możemy wykluczyć suszy". Prezes Wód Polskich o sytuacji hydrologicznej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 15:45
- Nie możemy wykluczyć, że w ciągu paru miesięcy dojdziemy znowu do sytuacji takiej, że w niektórych rejonach Polski, zwłaszcza centralnej, będziemy odczuwać suszę i niedobory wody - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Temperatury wysuszyły ściółkę leśną. Służby apelują o rozwagę podczas spacerów

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 05:13
Zagrożenie pożarowe w lasach na dominującym obszarze kraju jest średnie, ale w całym kraju zapalność ściółki jest ekstremalna. Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i bardzo rozważne zachowanie podczas przebywania na obszarach leśnych.
rozwiń zwiń