X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strategia Demograficzna 2040. Marlena Maląg: to kompleksowe podejście do polityki prorodzinnej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:22
Sejm wysłuchał informacji bieżącej na temat działań podejmowanych przez ministra rodziny i polityki społecznej w zakresie polityki demograficznej zmierzających do poprawy dzietności w Polsce. Wnieśli o to posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
Marlena Maląg
Marlena Maląg Foto: twitter.com/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła, że potrzebne są działania ułatwiające młodym ludziom podjęcie decyzji o założeniu rodziny. Wymieniła w tym kontekście wsparcie finansowe, mieszkania z zagwarantowanym wkładem własnym, zmiany w kodeksie pracy oraz odpowiednia polityka podatkowa.

Czytaj także:
rodzina relaks czas wolny shutter 1200 fizkes.jpg
Coraz więcej Kart Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. Zwiększa się liczba korzyści

Przypomniała, że od 2015 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje programy prorodzinne. Dodała, że kierunki dalszych działań w tym zakresie zawarto między innymi w Polskim Ładzie. Minister wymieniła między innymi program mieszkaniowy z zagwarantowanym wkładem własnym do 100 tysięcy złotych, a gdy będzie się rodzić drugie i kolejne dziecko, wkład ten "ma być sukcesywnie umarzany".


Nowe świadczenie

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wskazała na nowe świadczenie - "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy". To 12 tysięcy złotych, które będzie wypłacane na każde drugie i kolejne dziecko. Rodzice będą mogli je wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad drugim dzieckiem pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia.

Posłuchaj
00:30 11155905_2.mp3 Marlena Maląg o strategii demograficznej rządu. (IAR)

Czytaj także:

Strategia Demograficzna 2040

Czytaj także:
2040 pap 1200.jpg
Strategia Demograficzna 2040. Socha: stabilność zatrudnienia wpływa na decyzje o potomstwie

Malena Maląg dodała, że została opracowana Strategia Demograficzna, która pokazuje "strategiczne i kompleksowe podejście do polityki prorodzinnej".

- Ma ona trzy zasadnicze cele: wspieranie rodzin m.in. finansowe, ale także podniesienie godności rodziny, tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, tam też znajduje się Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - powiedziała.

Posłuchaj
00:24 11155905_1.mp3 Marlena Maląg dodała, że została opracowana Strategia Demograficzna, która pokazuje "strategiczne i kompleksowe podejście do polityki prorodzinnej": (IAR)

Minister rodziny i polityki społecznej mówiła też, że ważnym celem strategii jest "niwelowanie barier w podejmowaniu decyzji o dziecku". Wymieniła między innymi nowe inicjatywy wspierające elastyczność i stabilność pracy. Marlena Maląg zapewniła, że propozycje będą jeszcze konsultowane z Polakami.

jbt

Czytaj także

Marlena Maląg: wyzwaniem tych czasów jest odwrócenie trendów demograficznych

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 23:43
- Wyzwaniem tych czasów jest odwrócenie trendów demograficznych; musimy stworzyć warunki do tego, by młodzi ludzie decydowali się na dzieci - powiedziała w czwartek minister rodziny Marlena Maląg podczas debaty o polityce prorodzinnej. - Ważne jest stworzenie dobrego klimatu wokół rodziny - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony na wsparcie organizacji pozarządowych. Ogłoszono wyniki konkursu "Po Pierwsze Rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 14:45
33 organizacje pozarządowe otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 8,4 mln złotych w ramach tegorocznej edycji Konkursu "Po pierwsze Rodzina". Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej doceniło projekty, które budują pozytywny wizerunek rodziny i tworzą dla niej przyjazne otoczenie.
rozwiń zwiń