X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jest stabilna większość parlamentarna". Piotr Müller po głosowaniach w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 02:20
- Będziemy kontynuować przez najbliższe dwa lata kolejne projekty ustaw, wdrażać Polski Ład - to jest najważniejszy priorytet - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller po głosowaniach w Sejmie nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i trzech ministrów gabinetu Mateusza Morawieckiego.
Piotr Mller zaapelował do opozycji, by w czasie wychodzenia z epidemii koronawirusa nie przeszkadzali w pracy parlamentarnej
Piotr Müller zaapelował do opozycji, by "w czasie wychodzenia z epidemii koronawirusa nie przeszkadzali w pracy parlamentarnej"Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik
1200_Sejm_TT.jpg
Sejm odrzucił wszystkie wnioski opozycji. PiS obroniło wicemarszałka i trzech ministrów

Sejm odrzucił wnioski opozycji o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS) oraz trzech ministrów: Mariusza Kamińskiego - szefa MSWiA, Jacka Sasina - szefa aktywów państwowych oraz Michała Dworczyka - szefa KPRM.

Czytaj także:

- To bardzo dobra informacja. Stabilna większość parlamentarna widoczna była dziś w Sejmie. Jest stabilna większość Zjednoczonej Prawicy, będziemy kontynuować przez najbliższe dwa lata kolejne projekty ustaw, wdrażać Polski Ład - to jest najważniejszy priorytet - powiedział dziennikarzom w Sejmie rzecznik rządu po zakończonych głosowaniach.

Zwracając się do opozycji, zaapelował, by "w czasie wychodzenia z epidemii koronawirusa - ze wszystkimi jej efektami gospodarczymi - nie przeszkadzali w pracy parlamentarnej". - To jest wilcze prawo opozycji, żeby atakować za wszystkie działania, które rząd czynił, ale najważniejsze jest to, że jest większość parlamentarna, która zapewnia stabilne funkcjonowanie rządu oraz możliwość przeprowadzania ustaw - podkreślił Müller.

Twitter premier mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier: opozycja chce pobić rekord bezzasadnych wniosków o wotum nieufności

Odrzucone wnioski opozycji

Wnioski o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu - złożone przez kluby KO i Lewicy oraz koło Polska 2050 - miały związek ze słowami szefa klubu PiS na temat liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.

W związku z tym, że wnioski o odwołanie Terleckiego były dwa, przeprowadzono dwa głosowania. W pierwszym głosowaniu za odwołaniem głosowało 211 posłów, 235 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. W drugim głosowaniu za odwołaniem głosowało 212 posłów, 236 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sejm odrzucił też wniosek KO o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MAP Jacka Sasina. Za wnioskiem głosowało 213 posłów, 235 było przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Odrzucony został też wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego złożony przez posłów Koalicji Obywatelskiej. Miał on związek z organizacją wyborów korespondencyjnych zarządzonych na 10 maja ub. roku. Za przyjęciem wniosku głosowało 212 posłów, 235 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Przepadł również wniosek o odwołanie szefa KPRM Michała Dworczyka, także autorstwa KO - w związku z tym, że Najwyższa Izba Kontroli w swym raporcie zarzuciła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i tym trzem ministrom złamanie prawa w związku z organizacją wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym 10 maja ub. roku, które się jednak nie odbyły.

Ostatecznie Sejm odrzucił także ten wniosek - za wnioskiem głosowało 210 posłów, 237 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Głosowanie poprzedziła dyskusja.

pb

Czytaj także

W Sejmie "zawrzało". Lewica oskarża i manipuluje, dziennikarze prostują

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 16:11
Lewica rozpowszechnia nieprawdziwą informację, że po słowach Agnieszki Dziemianowicz-Bąk o samobójstwach dzieci posłowie PiS zaczęli klaskać. Dziennikarze - ujawniając w sieci nagrania - prostują tę manipulację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzaskowski cynicznie wykorzystał Cichanouską". Wicemarszałek Sejmu broni wpisu Terleckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 20:06
- Wpis Ryszarda Terleckiego odnosił się do manipulacyjnego wykorzystywanie idei wolności obywateli Białorusi przez opozycyjnego polskiego polityka. Rafał Trzaskowski do swojej prywatnej kariery cynicznie wykorzystał Swiatłanę Cichanouską - mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: wniosek o odwołanie Sasina stekiem nieprawd, półprawd, fałszu i bzdur

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 23:30
- Od powołania MAP wartość spółek Skarbu Państwa wzrosła o 20 mld zł - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - To jest miara skuteczności zarządzania aktywami państwowymi. Za to bardzo serdecznie wicepremierowi Jackowi Sasinowi chciałbym podziękować - dodał w Sejmie.
rozwiń zwiń