X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Schetyna zwiększa swoje wpływy w PO. Wrócił do zarządu partii

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 20:39
Były lider PO Grzegorz Schetyna, jako p.o. szef regionu partii na Dolnym Śląsku, wraca po półtora roku do Zarządu Krajowego Platformy. Politycy PO podkreślają, że taka zmiana będzie miała wpływ na funkcjonowanie partii, zwłaszcza w kontekście możliwego powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki.
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna Foto: PlatformaObywatelska/Twitter

Dotychczasowy przewodniczący regionu dolnośląskiego PO, europoseł Jarosław Duda złożył rezygnację ze swej funkcji.

Grzegorz Schetyna 1200.jpg
Grzegorz Schetyna: to z Borysem Budką Donald Tusk umawia się na przygotowanie pomysłów

- Przewodniczący Jarosław Duda, który pełnił tę funkcję od ponad 2,5 roku, zrezygnował, argumentując to faktem, że łączenie funkcji europosła i szefa regionu, w kontekście przygotowań do przyszłych wyborów samorządowych i parlamentarnych, jest trudne do pogodzenia. On łączył to przez te ostatnie dwa lata, ale uznał, że warto podjąć ten krok, przekazując kierowanie regionem w ręce Grzegorza Schetyny, byłego przewodniczącego Platformy - powiedział poseł KO Piotr Borys, bliski współpracownik byłego lidera partii.Jak podkreślił, oznacza to zmianę jakościową dla dolnośląskiej PO.

- Na pewno wiele rzeczy na Dolnym Śląsku przyspieszy i pytanie oczywiście o udział Grzegorza Schetyny i jego wpływ na politykę krajową po półtora roku nieobecności w Zarządzie Krajowym - dodał poseł.

Większy wpływ

Donald Tusk free 1200.jpg
Sondaż: 44,8 proc. badanych nie chciałoby ponownego zaangażowania Tuska w polską politykę

Nieoficjalnie od polityków Platformy można usłyszeć, że powrót Schetyny do władz Platformy będzie miał znaczenie m.in. w kontekście możliwego powrotu Donalda Tuska do partii.

- Grzegorz uzyskał większy wpływ na to, co się będzie działo w Platformie - mówi polityk sympatyzujący ze Schetyną.Jarosław Duda został wybrany na szefa dolnośląskiej PO w 2017 r.; wcześniej przez ponad rok był komisarzem tamtejszych struktur. Grzegorz Schetyna był dotychczas wiceprzewodniczącym partii w województwie.

fc

Czytaj także

"Sprawa powinna być załatwiona na szczeblu przewodniczących partii". Konflikt PO i Nowoczesnej na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 07:30
- W ostatnich dniach tlący się od wielu miesięcy konflikt między PO a Nowoczesną wokół sytuacji w samorządzie dolnośląskim osiągnął wyższą temperaturę. Sprawa powinna być załatwiona na szczeblu przewodniczących partii - mówi PAP poseł Joanna Kluzik-Rostkowska (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna: Tusk jest gotowy wrócić, mógłby spełnić rolę integrującą opozycję

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:35
- Donald Tusk jest osobą z ogromnym doświadczeniem i pozycją w polityce nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej i mógłby spełnić rolę integrującą opozycję, pokazującą wspólny projekt i ustalającą, czy gwarantującą, zasady współpracy - mówił w piątek były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Ocenił, że ewentualny powrót Donalda Tuska i "stara nowa jakość w polskiej polityce, po stronie opozycyjnej, jest potrzebna, bo potrzebne jest wspólne znalezienie płaszczyzny porozumienia". 
rozwiń zwiń