X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczecin: profanacja figur Matki Bożej. Sprawca posłużył się symboliką satanistyczną

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:57
W nocy z soboty na niedzielę (19-20 czerwca), nieznany sprawca bądź sprawcy, dokonali profanacji oraz zniszczenia figur Matki Bożej w Szczecinie. O sprawie poinformował na Facebooku "Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor"
Zniszczona figura Matki Bożej
Zniszczona figura Matki BożejFoto: Facebook/ Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor

Zniszczone zostały figury Matki Bożej znajdujące się na terenie szczecińskiej parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej. O sprawie poinformowano na portalu Facebook.

1200_Czarnek_Forum.png
"Chrystianofobia dotarła do Europy, jest już faktem". Czarnek o atakach na Kościół

"Oburzająca profanacja figur Matki Bożej w Szczecinie! Minionej nocy nieznani sprawcy sprofanowali i zniszczyli figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej znajdujące się na terenie parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie" – informują administratorzy profilu "Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor".

Na figurach namalowane zostały znaki: odwrócony krzyż i pentagram, które stanowią element symboliki satanistycznej. 

Czytaj także:

Zawiadomienie do prokuratury

forum-0565464779-12.jpg
Profanacja bez kary. Prokuratura umorzyła postępowanie dot. znieważenia figury Chrystusa

Jak zapewnia Ośrodek, w sprawie zniszczenia i profanacji figur, złożone zostanie zawiadomienie do Prokuratury.

"Stowarzyszenie Fidei Defensor złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Liczymy na sprawną reakcję organów ścigania" – dodają.

Ataki na Kościół

Od początku 2021 roku kilkukrotnie profanowane były symbole religijne, w większości kościoły katolickie czy pomniki. Wiele ze spraw zostało umorzonych. Jak podkreśla minister edukacji Przemysław Czarnek, "na świecie dochodzi do potężnych ataków na chrześcijan na skalę i z brutalnością wcale nie mniejszą niż przed wiekami". - nie chcemy, żeby chrystianofobia, która dotarła do Europy, pogłębiała się w Polsce - dodał minister.

as

Czytaj także

Prof. Roszkowski: krzyż jest w dzisiejszym, coraz bardziej pogańskim świecie postrzegany zupełnie fałszywie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:08
- Chcę podkreślić jedną rzecz - historia chrześcijaństwa, w tym także moja książka, jest właśnie tym - historią, a nie legendą czy mitem. Między Jezusem historii a Chrystusem wiary nie ma sprzeczności. Powstałe na początku I wieku pisma św. Pawła i Ewangelistów każdy historyk powinien odczytywać jako wiarygodne źródła - mówi prof. Wojciech Roszkowski o swojej najnowszej dwutomowej monografii "Historia chrześcijaństwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

XXV Spotkanie Młodych Lednica 2000. Prymas Polski: wielu przyznaje, że tu spotkali Jezusa

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 18:48
- To jest przede wszystkim przychodzenie do źródeł, a do źródła idzie się po to, żeby odczuć ożywczą świeżość. Ile razy młodzież tutaj się gromadzi, to jest szansa na to, aby mogła odczuć tę świeżość, która jest tutaj i którą jest sam Bóg - mówił arcybiskup Wojciech Polak podczas XXV Spotkań Młodych Lednica 2000. 
rozwiń zwiń