X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Temperatury wysuszyły ściółkę leśną. Służby apelują o rozwagę podczas spacerów

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 05:13
Zagrożenie pożarowe w lasach na dominującym obszarze kraju jest średnie, ale w całym kraju zapalność ściółki jest ekstremalna. Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i bardzo rozważne zachowanie podczas przebywania na obszarach leśnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Średnie zagrożenie pożarowe w lasach obowiązuje w województwach podlaskim, podkarpackim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i na większości obszarów zachodniopomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego oraz północy Dolnego Śląska.

Las śmieci Shutterstock 1200.jpg
Walka z nielegalnymi leśnymi wysypiskami śmieci

Małe zagrożenie jest w województwach lubelskim, małopolskim, opolskim oraz na południu Śląska i Dolnego Śląska, a także w zachodnich częściach województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, południowych terenach świętokrzyskiego i północy Pomorza.

Czytaj także: 

Pożarowa pogoda w Polsce

Zapalność ściółki jest ekstremalna w całym kraju. Oznacza to, że jej wilgotność jest mniejsza niż 10 procent. Jedynie na pojedynczych obszarach zapalność jest bardzo duża.

W Polsce występuje tak zwana pogoda pożarowa, która oznacza nie tylko bardzo wysokie ryzyko powstania pożaru, ale również jego błyskawiczne rozprzestrzenianie się. Od początku kwietnia wybuchło w Polsce około 1 300 pożarów lasu.


mbl

Czytaj także

Lasy Państwowe dementują doniesienia o masowych cięciach. "Dowodem twarde statystyki"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 19:19
To nieprawda, że w lasach trwają "masowe cięcia" - napisano na profilu Lasów Państwowych na twitterze. LP prezentują tam dane, z których wynika, że w latach 2019 i 2020 spadło pozyskanie drewna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Straty historyczne są ogromne". Służby konserwatorskie o pożarze w Nowej Białej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 16:43
Nowa Biała na Spiszu, w której w sobotę wieczorem pożar objął ponad 40 budynków, to wieś o unikatowej zabudowie. - Straty są ogromne. Z oględzin, które przeprowadziliśmy, wynika, że niemal całkowicie zniszczonych zostało pięć zabytkowych budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze o walorach historycznych - mówił Paweł Dziuban, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu.
rozwiń zwiń