X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rocznica czerwca'76. Sejm upamiętnił wydarzenia sprzed 45 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 20:25
Przedstawicielki Prezydium Sejmu Małgorzata Gosiewska i Małgorzata Kidawa-Błońska wzięły udział w uroczystościach z okazji 45. rocznicy wydarzeń czerwcowych w warszawskim Ursusie i złożyły wieńce przed pomnikiem Robotników Czerwca 1976 r. - poinformowała Kancelaria Sejmu.
45. rocznica Czerwca 76. Uroczystości w Ursusie
45. rocznica Czerwca ’76. Uroczystości w UrsusieFoto: SejmRP/Twitter

Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska oraz wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska w niedzielę wzięły udział w uroczystościach w rocznicę 45. rocznicy wydarzeń czerwcowych, a także złożyły wieńce przed Pomnikiem Robotników Czerwca 1976 r. w warszawskim Ursusie.

pap_czerwiec 1976 Radom.jpg
Czerwiec 1976. Protesty zaczęły się w Radomiu

Jak podała Kancelaria Sejmu, uroczystości poprzedziła msza św. w miejscowym kościele, a w wydarzeniu wzięli udział ponadto marszałek senior Antoni Macierewicz, uczestnicy wydarzeń sprzed 45 lat, przedstawiciele środowisk robotniczych, związków zawodowych, samorządowcy oraz mieszkańcy.

Czytaj również:

Pod koniec czerwca 1976 r. wielu zakładach pracy zorganizowano strajki i demonstracje w związku z ogłoszoną przez rząd podwyżką cen, do największych wystąpień robotniczych doszło w Radomiu, Ursusie i Płocku; społeczne protesty brutalnie stłumiła milicja i Służba Bezpieczeństwa; w całej Polsce aresztowano około 2,5 tys. osób; wieczorem premier Piotr Jaroszewicz odwołał zapowiadane podwyżki cen. 

kmp

Czytaj także

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie upamiętnienia 40. rocznicy rejestracji NZS

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:19
W uchwale upamiętniającej powstanie Niezależnego Zrzeszenia Studentów podkreślono, że organizacja jest "symbolem walki o wolność - o wartość ponadczasową i niezbywalną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mądra polityka pamięci". Instytut Pileckiego przedstawił w parlamencie projekt "Zawołani po imieniu"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 17:12
Projekt Instytutu Pileckiego ma upamiętniać Polaków, którzy w trakcie niemieckiej okupacji, ryzykując życie, nieśli pomoc swoim żydowskim sąsiadom.
rozwiń zwiń