X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Krzysztof Kossowski: to coś więcej niż koncert

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 17:13
Utwory Krzysztofa Krawczyka instrumentalnie i w nowych wykonaniach gwiazd polskiej estrady zabrzmiały w niedzielny wieczór ze Studia Koncertowego Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Wystąpili tam: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, a także Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut. 
Krzysztof Kossowski
Krzysztof KossowskiFoto: PR

To kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze", który patronatem objęła Rada Mediów Narodowych.

CEZ_3122.JPG
Koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO] 

Kossowski: to nie jest wyłącznie koncert

Reżyser koncertu Krzysztof Kossowski podkreślił, że to niepowtarzalne widowisko. - To nie jest wyłącznie koncert, czyli piosenka za piosenką, natomiast jest to faktycznie widowisko muzyczne. Oprócz wykonań artystycznych, muzycznych - materiały archiwalne i współcześnie nagrane - mówił Krzysztof Kossowski.

Posłuchaj
00:32 Kossa IAR.mp3 Krzysztof Kossowski o koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" (IAR)

- Kilkukrotnie pojawi się z "offu" lub na telebimie Krzysztof Krawczyk, który swego czasu udzielał wielokrotnie wywiadów dla Polskiego Radia. Będą to fragmenty wywiadów z Marią Szabłowską, z Andrzejem Korzyńskim i z Wojciechem Trzcińskim - czyli z ludźmi, którzy od samego początku kariery Krzysztofa Krawczyka byli z nim, współpracowali, przyglądali się i mu kibicowali - zapowiadał reżyser koncertu.

Czytaj również:

czabanski 1200.jpg
Krzysztof Czabański o cyklu "To, co najpiękniejsze…": dwa koncerty w jednym

Transmisja także w internecie

Koncert otworzyła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagrała najsłynniejsze piosenki Krzysztofa Krawczyka w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. To między innymi "Parostatek", "Byle było tak" czy "Rysunek na szkle". W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomnieli kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak "Trudno tak", "Chciałem być" czy "Za tobą pójdę jak na bal". 

Transmisja odbywała się na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube.

Pierwsza część koncertu zostanie także powtórzona w radiowej Dwójce w poniedziałek 21 czerwca o 13:00.

jmo

Czytaj także

Andrzej Korzyński wspomina współpracę z Krzysztofem Krawczykiem i Trubadurami

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 16:57
W niedzielę, 20 czerwca w studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się niezwykły koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". W "Muzycznej Jedynce" Andrzej Korzyński, wybitny kompozytor muzyki filmowej, wspominał współpracę z Krzysztofem Krawczykiem i zespołem Trubadurzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie tylko koncerty, ale również trasa po całej Polsce". Krzysztof Kossowski o 50. edycji "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 09:49
- "Lato z Radiem" to nie tylko koncerty, ale również trasa reporterska po całej Polsce. Reporterowi będzie towarzyszyła nasza kamera. Część wizyt i rozmów na trasie będzie można oglądać na Facebooku Radiowej Jedynki i Lata z Radiem - mówi wicedyrektor portalu Polskiego Radia Krzysztof Kossowski.
rozwiń zwiń