X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: członkowie ZPB są prześladowani, bo chcą żyć jako Polacy i dobrzy obywatele, a nie poddani satrapy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 21:48
"Oby Członkowie Związku Polaków na Białorusi jak najszybciej mogli wraz ze swymi współobywatelami kosztować owoce życia w wolności i godności" - napisał w liście do uczestników gali wręczenia Nagrody Prometejskiej im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego portalu niezalezna.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Laureatami nagrody zostali Związek Polaków na Białorusi i wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej Marek Gróbarczyk. List odczytał szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
nagroda prometejska forum 1200 .jpg
Marek Gróbarczyk i Związek Polaków na Białorusi z Nagrodą Prometejską im. Lecha Kaczyńskiego

"Dzielimy wizję wspólnej przyszłości"

Prezes PiS podkreślał w liście wspólną historię krajów regionu. "Ale nie tylko przeszłość nas zespala. Dzielimy wizję wspólnej przyszłości, w której to niezbyt ongiś szczęśliwe położenie stanie się naszym atutem, odskocznią ku ścisłej współpracy i integracji gospodarczej. Jednoczy nas pragnienie, by ta wspólna przestrzeń bytowania naszych narodów była przestrzenią wolności, demokracji, zamożności, dostatku, czyli jednym słowem przestrzenią, w której będziemy mogli żyć godnie w poczuciu bezpieczeństwa. I od paru lat systematycznie urzeczywistniamy to nasze pragnienie wcielając w czyn Inicjatywę Trójmorza" - napisał Jarosław Kaczyński.

Niestety - dodał - "nie wszystkim jest to dane w naszej części Europy" i stąd myśli kierują się "ku tym, którzy walczą o życie w wolności i godności". W tym kontekście mówił o sytuacji działaczy Związku Polaków na Białorusi, których spotykają represje.

"Jak, niestety, aż nazbyt dobrze to wiemy, członkowie Związku podlegają represjom. Są prześladowani za to, że chcą żyć jako Polacy oraz dobrzy obywatele Białorusi, a nie jako poddani wschodniego satrapy" - stwierdził w liście prezes PiS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
forum poczobut 1200.jpg
"Nie zostawimy go w takim stanie". Szczerski zapowiada dalsze działania ws. Poczobuta

"Naczelną zasadą działalności inwestycyjnej powinna być jej zgodność z narodowymi interesami"

"Dostatek Polski, a także naszej części Europy możemy budować jedynie przez wolność gospodarowania, poprzez ożywianie, włączanie w gospodarczy krwiobieg rejonów, które z różnych przyczyn nie brały właściwego udziały w wymianie ekonomicznej. Naczelną zasadą budowania infrastruktury, jak i każdej innej działalności inwestycyjnej, powinna być ich zgodność z naszymi narodowymi interesami, z naszą racją stanu" - napisał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS pogratulował tegorocznym laureatom Nagrody Prometejskiej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i życzył, by "ziściły się ich marzenia, z jednej strony o silnej gospodarczo Polsce, a z drugiej o wolnej i sprawiedliwej Białorusi". "Oby Członkowie Związku Polaków na Białorusi jak najszybciej mogli wraz ze swymi współobywatelami kosztować owoce życia w wolności i godności" - napisał Kaczyński.

List premiera

List do uczestników gali skierował także premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił w nim, że "koncepcja polityki zagranicznej zdefiniowana i ukształtowana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego była bez wątpienia prekursorska i dalekowzroczna, była prometejska". "Dlatego dziękuję za inicjatywę przyznawania Nagrody Prometejskiej Jego imienia, która jest sposobem upamiętniania i popularyzowania tych idei" - napisał szef rządu.

"Wracamy dziś myślą do polityki zagranicznej prowadzonej i realizowanej przez śp. Pana Prezydenta. Chcemy ją konsekwentnie kontynuować. Wierzymy, że jest ona wciąż aktualna i ma we współczesnym świecie wielką przyszłość. Ta koncepcja opiera się na głębokim przekonaniu, że Polska jest suwerennym krajem z wielkim potencjałem, sama określa swoje interesy i je realizuje" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

ms