X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lasy Państwowe dementują doniesienia o masowych cięciach. "Dowodem twarde statystyki"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 19:19
To nieprawda, że w lasach trwają "masowe cięcia" - napisano na profilu Lasów Państwowych na twitterze. LP prezentują tam dane, z których wynika, że w latach 2019 i 2020 spadło pozyskanie drewna.
Siedziba Lasów Państwowych
Siedziba Lasów PaństwowychFoto: FORUM/Maciej Łuczniewski

"Po sieci krążą różne zmanipulowane informacje, zdjęcia czy wykresy. Prawda jest taka, że drewna pozyskujemy mniej niż w poprzednich latach" - napisały Lasy Państwowe. Jak dodano, na dowód mają "twarde statystyki".

Czytaj także:
przyroda kobieta_1200.jpg
"Nature is my Homeland". Świadomość ekologiczna sztuki

Z dołączonego do wpisu wykresu wynika, że w 2017 r. pozyskanie drewna wynosiło nieco ponad 42 mln m sześc. W 2018 r. wyniosło ponad 43 mln m sześc., co na wykresie tłumaczy się efektami „huraganu stulecia” z sierpnia 2017 r.

Zgodnie z prezentowanymi danymi, w 2019 r. pozyskanie wyniosło 40,5 mln m sześc., a w 2020 r. nieco ponad 38 mln m sześc. drewna.

Czytaj także: Zanurz się w lesie. "Dla zdrowia i dla relaksu"

jbt

Czytaj także

Wycinka lasów w Polsce. Przerażające mapy w sieci mają niewiele wspólnego z rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 10:34
"Przerażające" mapy dot. wycinki lasów w Polsce pojawiły się w sieci. Osoby udostępniające grafikę - głównie ekoaktywiści - próbują przekonać innych, że Lasy Państwowe zamierzają całkowicie wyciąć ogromne połacie lasów. Lasy Państwowe odpowiadają i pokazują jaka jest rzeczywistość.
rozwiń zwiń