X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa zmiany statusu zawodowego nauczycieli. Piontkowski: przed nami kolejne rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 19:05
Podczas kolejnej tury rozmów w ministerstwie edukacji i nauki dotyczących zmiany w statusie zawodowym nauczycieli, przedstawiciele resortu edukacji, samorządów i nauczycielskich związków zawodowych rozmawiali jak uatrakcyjnić zawód nauczyciela.
Dariusz Piontkowski
Dariusz Piontkowski Foto: twitter.com/MEiN

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział Polskiemu Radiu, że ministerstwo zaproponowało między innymi podwyższenie pensum o dwie godziny tygodniowo, a co za tym idzie - wzrost wynagrodzenia.

Czytaj także:
Shutter szkoła 1200.jpg
Zmiany na liście lektur szkolnych. Znamy tytuły

- I to mogłoby spowodować, że wynagrodzenie wzrosłoby od 550 złotych w przypadku tych nauczycieli rozpoczynających pracę do czterystu kilkudziesięciu w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych. Natomiast przez nami jeszcze kolejne rozmowy, bo trzeba rozmawiać między innymi o licznych dodatkach, które funkcjonują przy wynagrodzeniu nauczycieli. Czy one powinny zostać, czy niektóre mogłyby być zlikwidowane, ograniczone - mówił wiceszef resortu edukacji i nauki.

Posłuchaj
00:25 11140172_1.mp3 Dariusz Piontkowski o rozmowach w sprawie zmiany statusu zawodowego nauczycieli. (IAR)

Propozycję zmian w statusie zawodowym nauczycieli minister Przemysław Czarnek przedstawił 11 maja. Resort edukacji i nauki chce, by zmiany weszły w życie od przyszłego roku.

Czytaj także: Nowelizacja ustawy o prawie oświatowym. Czarnek: nie ma czegoś takiego jak autonomia szkół

jbt

Czytaj także

Przemysław Czarnek: każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 16:47
- Rozmawialiśmy na temat powrotu uczniów do szkół, programów wsparcia po nauce zdalnej oraz o systemie wynagradzania nauczycieli - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek po spotkaniu zespołu ds. statutu zawodowego nauczycieli.
rozwiń zwiń