X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przecieki tematów matur 2021. Prokuratura wszczęła dochodzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 11:20
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostało wszczęte dochodzenie w sprawie ujawnienia tematów z tegorocznych matur. W najbliższym czasie przesłuchiwane będą osoby, które mogły być źródłem przecieku.
Uczniowie podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie
Uczniowie podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego w XIII Liceum Ogólnokształcącym w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki
matura pap 1200.jpg
Dyrektor CKE złożył zawiadomienie na policję. Chodzi o przecieki z matur

- W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w dniu 8 czerwca 2021 r. wszczęte zostało dochodzenie w sprawie o czyny polegające na ujawnieniu treści arkuszy egzaminacyjnych przeznaczonych do przeprowadzenia w dniu 4 maja 2021 r. egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz w dniu 5 maja 2021 egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie i dodała, że czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuraturę i Komendę Rejonową Policji Warszawa-Śródmieście zawiadomiła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Zawiadomienia dotyczyły informacji, które pojawiły się m.in. na stronie Wykop.pl. Dochodzenie wszczęto po tym, jak przedstawiciel CKE złożył uzupełniające zeznania i wniosek o ściganie osoby lub osób, mogących mieć związek z udostępnieniem arkuszy tegorocznego "egzaminu dojrzałości".

- Prokurator zlecił przeprowadzenie czynności dowodowych, m.in. przesłuchania świadków, zabezpieczenia dokumentacji. Przesłuchane zostaną m.in. osoby, które mogły być źródłem przecieku - podała prok. Skrzyniarz. Prokuratura zleciła czynności Komendzie Stołecznej Policji.

Skany z Google Trends

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa informował 4 maja dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. - Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godz. 07.30 poszukiwana była fraza "ambicje Lalka", czyli słowa klucze z jednego z wypracowań - wyjaśnił dyrektor CKE.

- Na podstawie tej informacji trudno na razie powiedzieć, czy był przeciek, czy nie. Mamy wątpliwości, więc przekazujemy sprawę do wyjaśnienia policji - zaznaczył.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że sprawa ewentualnego przecieku maturalnego jest badana przez policję i że nie ma zagrożenia powtórzenia matury.

pb

Czytaj także

Wszyscy uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. "Istotą szkoły jest spotkanie"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 13:02
Wszyscy uczniowie wrócili do nauki w ławkach. Od dziś lekcje w szkole mają wszystkie klasy podstawówki i szkół średnich. - To dziwne doświadczenie, którego byliśmy świadkami przez ponad rok, sprawiło, że trochę zmieniliśmy optykę i widzenia szkoły - podkreśla w rozmowie z IAR dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie Tomasz Ziewiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Program wspomagający uczniów po pandemii". Czarnek: młodzi ludzie potrzebują takiego wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:00
 - Odbudowa kondycji fizycznej dzieci i młodzieży jest na wagę złota - tymi słowami zwrócił się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek do nauczycieli WF uczestniczących w szkoleniach "WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły", które oficjalnie zainaugurowano we wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:59
- Nie chcemy uczniom zabierać wakacji. 1 września, miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - mówił rozmowie z TVP Info wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń