X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie można wyobrazić sobie PiS-u bez Jarosława Kaczyńskiego". Horała o wyborach nowych władz partii

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 15:57
- Pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję - powiedział w niedzielę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Wiceminister infrastruktury- Marcin Horała
Wiceminister infrastruktury- Marcin HorałaFoto: PAP/Jan Dzban

W niedzielę działacze Prawa i Sprawiedliwości z okręgu gdańskiego, obejmującego Trójmiasto i wschodnią część województwa pomorskiego, zebrali się w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA, by wybrać delegatów na kongres statutowo - wyborczy ugrupowania, który odbędzie się 3 lipca w Warszawie.

Chętne do reprezentowania okręgu były 62 osoby, z których wybrane zostaną 33 osoby. Do głosowania uprawnionych było blisko tysiąc członków partii. Aktualnie podliczane są głosy.

jarosław kaczyński free 663.jpg
"Sezon na spanie się skończył". Jarosław Kaczyński mobilizuje działaczy PiS

W czasie obrad odbyła się konferencja prasowa polityków PiS, w której uczestniczyli m.in. wiceminister infrastruktury i pełnomocnik okręgowy PiS Marcin Horała, poseł Kacper Płażyński oraz europosłanka Anna Fotyga.

- Jestem zbudowany frekwencją. Rozmawiamy przede wszystkim o Polskim Ładzie, który ma służyć rozwojowi naszego kraju - powiedział Horała.

Wygra Jarosław Kaczyński? 

Nie ma on wątpliwości, że wybory nowych władz partii zakończą się zwycięstwem dotychczasowego prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

- Oczywiście pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję. Jestem przekonany, że będzie to miażdżące zwycięstwo na kongresie. Co do pozostałych funkcji, wszyscy wiceprezesi naszej formacji to wybitni, bardzo doświadczeni politycy z dużymi zasługami dla kraju, ale o tym decydować już będzie kongres i skład ciał statutowych naszego ugrupowania, jak choćby Rady Politycznej - powiedział.

"Nic nowego, brak pomysłu" 

Działacze PiS odnieśli się również do sobotniego wystąpienia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Podczas przemówienia w Gdańsku wiceprzewodniczący PO mówił o potrzebie zmiany. - Polska potrzebuje planu odbudowy Rzeczpospolitej. Ja taki plan mam i będę go prezentował w przeciągu najbliższych miesięcy - zadeklarował Trzaskowski. Wśród jego elementów wskazał m.in. na konieczność odpolitycznienia TK i KRS. Podkreślał, że plan ten musi się opierać na podstawowych wartościach: prawdzie, równości i sprawiedliwości.

 Piotr Müller1200/PAP
"To obrona, która zaskakuje". Piotr Müller o skardze prezesa NIK do prokuratury ws. Jarosława Kaczyńskiego

Zdaniem Horały, Trzaskowski nie przedstawił w czasie sobotniego wiecu żadnej nowej propozycji. - Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, świeżego, ciekawego. W porównaniu z tak kompleksowym programem jakim jest Polski Ład, to całkowita miałkość i brak jakiegokolwiek pomysłu - ocenił.

W podobnym tonie wypowiedział się Kacper Płażyński.

- Pan prezydent Rafał Trzaskowski nie przedstawił żadnych założeń tego planu poza likwidacją mediów publicznych, o czym słyszymy już od dawna. Zresztą ta propozycja nie wymaga chyba jakiegoś wielkiego planu - powiedział poseł.

Czytaj także:

- Spodobało mi się jednak, że tym razem pan prezydent Warszawy wystąpił na tle wielu biało-czerwonych flag. Z drugiej strony, kiedy pomyśli się o tym jego pomyśle Campus Polska, którego sponsorem jest fundacja Adenauera, a więc organizacja której 99 proc. środków pochodzi wprost z budżetu Niemiec, to zabrakło mi niemieckich flag. Mówię to nieco żartobliwie, ale również z pewną zgrozą, bowiem dziwię się, że w debacie publicznej nie ma szerszej dyskusji o tym, że inicjatywa polskiego polityka jest wspierana z pieniędzy rządu niemieckiego. Dla mnie jest to przekroczenie Rubikonu o wiele kilometrów - dodał Płażyński.

Zjazd gdańskiego okręgu PiS, podobnie jak VI Kongres statutowo - wyborczy formacji, pierwotnie miały się odbyć jesienią ubiegłego roku, jednak ze względu na pandemię zdecydowano się je przełożyć. 

kmp

Czytaj także

Jarosław Kaczyński zapowiada koniec kariery politycznej. Kogo wskazuje jako następcę?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 09:48
- Jestem bardzo zadowolony, że pewnie przy końcu mojej kariery politycznej znalazłem kogoś takiego jak pan premier - powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład. Prezes PiS: jeżeli wykonamy ten program, to Polska będzie inna niż w tej chwili

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 12:12
- Polska, jeżeli wykonamy ten program, będzie inna niż w tej chwili - mówił o Polskim Ładzie w Radiu Olsztyn wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Polski Ład może wymagać działań wykraczających poza obecną kadencję rządu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 06:00
Nie ma w tej chwili żadnego planu rozpisania wcześniejszych wyborów - deklaruje Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Prezes PiS zwraca jednocześnie uwagę na to, że w najbliższym czasie realizowany będzie program Polski Ład, który może wymagać działań wykraczających poza obecną kadencję rządu.
rozwiń zwiń