X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ambasador Niemiec: Polska była ofiarą paktu Ribbentrop-Mołotow

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 18:48
Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven napisał na Twitterze, że nikt nie powinien kwestionować tego, że Polska była ofiarą perfidnego porozumienia pomiędzy Niemcami a Związkiem Radzieckim.
Arndt Freytag von Loringhoven
Arndt Freytag von LoringhovenFoto: PAP/EPA/OMER MESSINGER

Szynkowski vel Sęk free 1200.jpg
"Usprawiedliwianie paktu Ribbentrop-Mołotow jest niedopuszczalne". Wiceszef MSZ o wypowiedzi szefa AfD

Odniósł się w ten sposób do słów lidera frakcji AfD Alexandra Gaulanda, który określił pakt Ribbentrop-Mołotow jako niepozbawiony słuszności.

"W przypadku paktu Ribbentrop-Mołotow agresorami były Niemcy i Związek Radziecki, Polska była ofiarą tego perfidnego porozumienia - planu podziału, który sprowadził na naszego sąsiada, naród polski, niezmierne cierpienia" - czytamy we wpisie niemieckiego ambasadora.

Podczas debaty w Bundestagu poświęconej 80. rocznicy napaści Niemiec na Związek Sowiecki szef klubu poselskiego AfD stwierdził, że zawierając pakt z Hitlerem Stalin "wykupił sobie czas, by lepiej uzbroić się przed jego atakiem".

Zdaniem Alexandra Gaulanda, decyzja sowieckiego dyktatora mieściła się w granicach pragmatyzmu, gdyż Polska nie chciała tolerować na swoim terytorium Armii Czerwonej, która wzmocniłaby blok antyhitlerowski. - Z punktu widzenia Stalina zawarcie paktu Ribbentrop-Mołotow było więc decyzją realpolityczną i słuszną dla własnego przetrwania - mówił.

Czytaj także:

Jego słowa wzbudziły sprzeciw w samej AfD, a do słów Gaulanda odniosła się polska Ambasada w Berlinie oraz polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Stanowczo protestujemy przeciwko podobnym deklaracjom, a fakt, że są one wypowiadane w siedzibie parlamentu naszego bliskiego sojusznika, traktujemy jako zjawisko szczególnie niepokojące" - napisano w komunikacie przekazanym Polskiemu Radiu.

dn

Czytaj także

"To Polska stała na drodze do powstrzymania III Rzeszy". Skandaliczne słowa szefa niemieckiej AfD

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 07:15
- Decyzja Stalina o pakcie z Hitlerem była słuszna, a to Polska stała na drodze do powstrzymania III Rzeszy,  bo nie chciała sowieckich wojsk w Polsce - powiedział Alexander Gauland, szef frakcji Alternatywy dla Niemiec (AfD) w Bundestagu podczas debaty parlamentarnej poświęconej 80. rocznicy napaści Niemiec na Związek Radziecki.
rozwiń zwiń