X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niech się pani wstydzi". Politycy KO krytykują swoją radną za wpis o pomniku smoleńskim

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 17:18
Falę oburzenia wzbudził czwartkowy wpis warszawskiej radnej Koalicji Obywatelskiej Sylwii Krajewskiej. Polityk zamieściła na Twitterze zdjęcie pokazujące profanację Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. "Polski Mount Everest ponownie zdobyty" - ironicznie skomentowała radna. Do wpisu Krajewskiej negatywnie odnieśli się inni członkowie KO.
Wpis warszawskiej radnej
Wpis warszawskiej radnejFoto: @KrajewskaSylwia

W czwartek warszawska radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska udostępniła na Twitterze zdjęcie, na którym jeden z członków Stowarzyszenia "Lotna Brygada Opozycji" stoi na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej. "Polski Mount Everest ponownie zdobyty" - podpisała zdjęcie Krajweska.

Zarówno akcja "Lotnej Brygady Opozycji", jak i wpis warszawskiej radnej wywołał kontrowersje. Oburzenie profanacją pomnika wyrazili nie tylko politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale także działacze Koalicji Obywatelskiej.

Do zachowania radnej negatywnie odniósł się poseł PO Bogusław Smolik. "Niech się pani wstydzi. Pani "bezmyślność" to jest dopiero 8-mio tysięcznik" – napisał w mediach społecznościowych. 

Podobnie całą sytuację oceniła Katarzyna Lubnauer. "Może jestem dziwna, ale nie popieram wchodzenia na pomnik upamiętniający czyjąś śmierć" – skomentowała na Twitterze.


Wpis Krajewskiej skomentował także wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, porównując pomnik smoleński z warszawskim Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. "A jeśli ten pomnik ma formę wagonu, to można na niego wejść i udawać konduktora? Nie wiem, jak można być tak głupim..." - napisał Fogiel.

Warszawska radna KO odniosła się do fali oburzenia, jaką wywołał jej post. Krajewska najpierw udostępniła opinię architekta, a następnie skomentowała z ironią: "Mount Everest to dla tubylców jest świętą górą. Nadal jesteście urażeni?".


Portal tvp.info poprosił o komentarz w tej sprawie szefa warszawskiej PO Marcina Kierwińskiego oraz rzecznika tej partii Jana Grabca, jednak dziennikarze nie uzyskali odpowiedzi. Nie wiadomo, czy radna poniesie jakieś konsekwencje w związku z kontrowersyjnym wpisem.

Sylwia Krajewska uzyskała mandat radnej dzielnicy Ursynów w 2018 r., startując z listy Koalicji Obywatelskiej. Jest członkiem m.in. komisji architektury i ochrony środowiska, a także edukacji i sportu. Radna zasiada także we władzach jednej ze stołecznych placówek kultury – jest wicedyrektorem Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

tvp.info/Twitter/kp

Czytaj także

PiS zdecydowanym liderem, rośnie dystans między Polską 2050 i KO. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:36
Prawo i Sprawiedliwości cieszy się poparciem ponad jednej trzeciej Polaków - wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Na podium znalazły się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska, przy czym dystans między partiami pogłębia się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub KO zdecydował o poszerzeniu składu kierownictwa. Znajdzie się w nim marszałek Grodzki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:29
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, dwaj inni senatorowie oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska znajdą się w składzie kolegium, czyli ścisłego kierownictwa parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej - taka decyzja zapadła podczas obrad klubu. Jeszcze w czerwcu parlamentarzyści KO ruszą w Polskę, by rozmawiać m.in. o służbie zdrowia i pracy.
rozwiń zwiń