X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Symulatory taktyczne współczesnego pola walki trafią do polskiej armii. Zawarto umowę

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 16:41
Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę na dostawę pięciu symulatorów taktycznych współczesnego pola walki dla wojsk pancernych i zmechanizowanych. Wartość umowy to 71,3 mln zł brutto - poinformował resort obrony.
Zawarto umowę na zakup symulatorów pola walki dla wojsk pancernych
Zawarto umowę na zakup symulatorów pola walki dla wojsk pancernychFoto: mjr Krzysztof Płatek oraz Thales

"Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2022-2023" - pointował MON na Twitterze.

Kto otrzyma symulatory?

Inspektorat Uzbrojenia także opublikował informację na ten temat. Podano w niej, że umowę zawarto pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Inspektorat Uzbrojenia a konsorcjum w składzie: Thales Polska Sp. z o.o. (lider) wraz z Thales AVS France SAS i Ruag Defence France.

Shutterstock MiG-29 1200.jpg
Dowództwo Generalne: nie doszło do ostrzelania polskiego samolotu MiG-29

"Przedmiotem umowy jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie pięciu symulatorów taktycznych współczesnego pola walki dla wojsk pancernych i zmechanizowanych, które trafią do pięciu brygad znajdujących się w strukturze każdej z dywizji Sił Zbrojnych RP" - napisano w informacji.

Czytaj również:

"Wykorzystanie sztucznej inteligencji"

Wyjaśniono też, że symulatory taktyczne współczesnego pola walki "przeznaczone będą do organizacji oraz realizacji ćwiczeń, szkoleń i planowania działań taktycznych na współczesnym polu walki dla dowództw i sztabów batalionów Wojsk Lądowych poprzez wykorzystanie techniki symulacji komputerowej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji".

"Symulacje obejmować będą planowanie działania i współdziałanie z innymi rodzajami wojsk od poziomu zadań realizowanych przez jednego żołnierza do poziomu batalionu. Symulacje, oprócz algorytmów generowanych przez ćwiczącego, będą uwzględniać generowany przez system komputerowy wpływ otoczenia na realizowane scenariusze. Ponadto oprogramowanie będzie posiadało bibliotekę 3D umożliwiającą odwzorowanie pojazdów wojskowych używanych przez kraje NATO i USA, jak również Bliskiego Wschodu i byłego ZSRR" - podano.

jmo

Czytaj także

"Polacy chcą służyć swojej ojczyźnie i innym obywatelom". Maria Koc o WOT

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:24
- Zainteresowanie wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej jest ogromne - oceniła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS. Drugim gościem programu "Dwie Strony" był poseł PO Czesław Mroczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie akcji "Tydzień Kadeta". Szef MON: służba dla innych jest ważna

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:29
Minister obrony Mariusz Błaszczak życzył uczniom klas mundurowych, aby podjęli służbę w Wojsku Polskim. Szef MON spotkał się z młodzieżą na uroczystym apelu, podsumowującym akcję Ministerstwa Obrony Narodowej "Tydzień Kadeta".
rozwiń zwiń