X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Usprawiedliwianie paktu Ribbentrop-Mołotow jest niedopuszczalne". Wiceszef MSZ o wypowiedzi szefa AfD

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 16:18
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że usprawiedliwianie paktu Ribbentrop-Mołotow jest niedopuszczalne i bliskie narracji Kremla. Odniósł się w ten sposób do słów lidera frakcji AfD Alexandra Gaulanda, który umowę między Sowietami a hitlerowskimi Niemcami określił jako "niepozbawioną słuszności".
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: MSZ_RP/Twitter
Beck Lipski w Niemczech.jpg
Deklaracja o nieagresji z Hitlerem – pakt z diabłem próbą obrony niepodległości

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że tego rodzaju tezy muszą spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem. Przypomniał, że Polska była ofiarą II wojny światowej i to Niemcy, wspólnie ze Związkiem Sowieckim, ponoszą odpowiedzialność za agresję na Polskę. - Jakakolwiek próba usprawiedliwiania tej agresji, jakakolwiek próba rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow, który był zbrodnią na pokoju w Europie, jest niedopuszczalna - powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk.

Posłuchaj
00:26 11130581_1.mp3 Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk o wypowiedzi szefa AfD o pakcie Ribbentrop-Mołotow (IAR)

Podczas debaty w Bundestagu poświęconej 80. rocznicy napaści Niemiec na Związek Sowiecki szef klubu poselskiego AfD stwierdził, że zawierając pakt z Hitlerem Stalin "wykupił sobie czas, by lepiej uzbroić się przed jego atakiem". Zdaniem Alexandra Gaulanda, decyzja sowieckiego dyktatora mieściła się w granicach pragmatyzmu, gdyż Polska nie chciała tolerować na swoim terytorium Armii Czerwonej, która wzmocniłaby blok antyhitlerowski.

Czytaj także:

- Z punktu widzenia Stalina zawarcie paktu Ribbentropp-Mołotow było więc decyzją realpolityczną i słuszną dla własnego przetrwania - mówił. Jego słowa wzbudziły sprzeciw w samej AfD.

Do słów Gaulanda odniosła się też polska ambasada w Berlinie. "Stanowczo protestujemy przeciwko podobnym deklaracjom, a fakt, że są one wypowiadane w siedzibie parlamentu naszego bliskiego sojusznika, traktujemy jako zjawisko szczególnie niepokojące" - napisano w komunikacie przekazanym Polskiemu Radiu.

dn

Czytaj także

Szynkowski vel Sęk: mówienie o polexicie to political fiction, które szkodzi Polsce na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 07:51
- Kluczowe jest to, żeby ten budżet został przyjęty bez mechanizmu, który jest dla nas groźny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń