X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zgadzamy się we wszystkich istotnych kwestiach". Elżbieta Witek po spotkaniu V4

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:47
- Na spotkaniu przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej poruszaliśmy kwestie związane z zagrożeniami w regionie jak i w całej UE. Zgadzamy się we wszystkich kwestiach istotnych dla naszego regionu - powiedziała w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu Elżbieta WitekFoto: @KancelariaSejmu

Spotkanie odbyło się na Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia. Wzięli w nim udział marszałkowie Sejmu i Senatu Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki oraz przewodniczący: Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Kover, Rady Narodowej Republiki Słowackiej Boris Kollar, Senatu Republiki Czeskiej Milos Vystrcil oraz Izby Poselskiej Republiki Czeskiej Radek Vondracek.

forum-0497540521 (1).jpg
Czy Polska, grupa V4, Ukraina mogą odnieść sukces w świecie wodoru? Ekspert o szansach i wyzwaniach dla regionu

Na konferencji prasowej Witek podkreśliła, że państwa Grupy Wyszehradzkiej mówią jednym głosem w ważnych dla regionu kwestiach. - Chciałaby bardzo podkreślić, że zgadzamy się we wszystkich kwestiach istotnych dla naszego regionu, które poruszaliśmy dzisiaj na spotkaniu - powiedziała marszałek Sejmu.


Zaznaczyła, że uczestnicy spotkania podkreślali, że V4 mówi "silnym, mocnym głosem". - I chcielibyśmy także w innych kwestiach ten głos wzmocnić, to jest także wzmocnienie głosów naszych rządów, dyplomacja parlamentarna rozwija się - stwierdziła Witek.


Posłuchaj
00:25 witek v4.mp3 Elżbieta Witek: zgadzamy się we wszystkich kwestiach istotnych dla naszego regionu (IAR)- Na dzisiejszym spotkaniu poruszaliśmy bardzo ważne zagadnienia dotyczące przede wszystkim kwestii związanych z zagrożeniami na terenie nie tylko Europy Środkowo-Wschodniej, ale w ogóle zagrożeń jakie dotykają Unię Europejską. Zwracaliśmy uwagę na to co się dzieje za naszą wschodnią granicą, podkreślaliśmy znaczenie walki opozycji na Białorusi - powiedziała Witek.

Współpraca w dobie pandemii

W części dotyczącej bezpieczeństwa mowa była nie tylko o obronności, ale też o bezpieczeństwie po wyjściu z pandemii koronawirusa - poinformowała marszałek Sejmu. - Mówiliśmy także o tym, że potrzebna jest współpraca nie tylko na szczeblu przewodniczących i komisji, ale także poszczególnych parlamentów, już pierwsze takie rozmowy się rozpoczęły - dodała.


Druga część spotkania, prowadzona przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, poświęcona była Konferencji dla przyszłości Europy.

Marszałek Sejmu poinformowała, że szefowie parlamentów przyjęli także wspólne oświadczenie, w którym zawarli wszystkie najważniejsze kwestie poruszone podczas piątkowego spotkania.

kp

Czytaj także

"Chcę jak najszybciej poddać je pod procedowanie". Marszałek Sejmu o projektach ustaw w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 14:57
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że będzie kierować jak najszybciej do prac projekty ustaw, które rząd skieruje do parlamentu w ramach "Polskiego Ładu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre dane napływają z polskiej gospodarki. Coraz lepsze prognozy ekonomistów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 06:00
Wzrost gospodarczy w 2021 roku wyniesie 4 proc. a w przyszłym 5,1 proc. - wynika z prognozy, którą opublikował w czwartek Związek Pracodawców i Przedsiębiorców. Zgodnie z przewidywaniami związku bezrobocie w tym roku wyniesie 6,1 proc., a w przyszłym spadnie do 5,9 proc. Z kolei Bank Światowy podniósł swoją prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 r. do 3,8 proc. z 3,5 proc. szacowanych wcześniej.
rozwiń zwiń