X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Decyzja o życiu lub śmierci. Świadectwa osób, które mogły być zabite w aborcji

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:05
Aborcyjny "wybór" zawsze ma twarz konkretnej osoby - przekonują twórcy kampanii "Każde życie jest cudem". Opowiedziano m.in. historie Marysi i Basi, które z uwagi na diagnozy prenatalne mogły być zabite przed narodzeniem, gdyż pozwalało na to prawo.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Historie w formie filmowych reportaży oraz ponad 80 spisanych świadectw na temat osób, które były zagrożone aborcją, prezentowane są na stronie cudzycia.pl, którą w ramach kompanii Każde życie jest cudem przygotowała Fundacja Grupa Proelio.

Fundacja-Proelio 1200.jpg
"Każde życie jest cudem". Mieli zostać abortowani, dziś opowiadają swoje historie

Jedną z bohaterek kampanii jest Marysia Wywiał. Zdiagnozowano u niej wadę letalną, a lekarze uznawali aborcję za jedyne dopuszczalne rozwiązanie. Diagnoza u Marysi, która ma dziś 4 lata, nie potwierdziła się. Dziewczynka jest niepełnosprawna, ale na skutek powikłań związanych z wcześniactwem, a nie z powodu choroby przewidywanej przed urodzeniem.

Basia Kędzior urodziła się z rybią łuską – genetyczną wadą skóry. Miała żyć tylko osiem dni - dzisiaj ma 22 lata i daje świadectwo radosnego życia niezależnie od trudności.

Czytaj także:

W sytuacji, w której wielu dzieciom, u których diagnozuje się przeróżne wady genetyczne, odbiera się prawo do życia, Basia jest żywym dowodem na to, że namawianie rodziców na aborcję z powodu podejrzenia choroby jest wielkim nieporozumieniem.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii, ma ona pokazać, że życie każdego człowieka ma wartość i nikomu nie można go odbierać oraz, że tzw. "wybór", o którym tak dużo słyszy się w kontekście aborcji, zawsze dotyka konkretnej osoby. - To nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie, czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu lub śmierci dziecka - mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

pg,KAI

Czytaj także

"Aborcja zabiera potrzebny czas". Rozmowa z rodzicami dziecka, które urodziło się ze śmiertelną wadą

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 16:20
- Trzeba wejść głębiej w przypadki ciąż patologicznych, wtedy się okaże, że aborcja ze względu na wadę letalną nie jest pomaganiem kobiecie, a wobec dziecka jest fałszywym miłosierdziem - stwierdziła Irena Kaczyńska w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Poniżej całość rozmowy z Ireną i Maciejem Kaczyńskimi, rodzicami czwórki dzieci, którzy opowiedzieli o historii swojej najmłodszej córki Anielki, która urodziła się z bezczaszkowiem i zmarła w domu w otoczeniu rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal hipokryzji polityków opozycji. "Wspierają" osoby z zespołem Downa, a chcą aborcji na życzenie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 10:20
Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami chorymi wielu ludzi zakłada skarpetki nie do pary. W akcji wzięło udział część polityków opozycji. Sęk w tym, że te same osoby popierają aborcję na życzenia i angażują się w Strajk Kobiet. Jak to możliwe, że godzą te dwa, wzajemnie wykluczające się, poglądy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad milion złotych na pomoc kobietom w ciąży. Akcji patronuje o. Adam Szustak

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 12:03
Trwa akcja "Pod sercem" krakowskiej Fundacja "Malak" o. Adama Szustaka OP. Inicjatywa, której celem jest pomoc kobietom w ciąży, znajdującym się w trudnej sytuacji lub z różnych powodów niebędącym w stanie poradzić sobie z wiadomością o dziecku bądź jego chorobie, wzbudziła wielkie zainteresowanie.
rozwiń zwiń