X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Współpraca PiS i Kukiz'15. W poniedziałek wspólne wystąpienie liderów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 12:47
W poniedziałek wspólne wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza - poinformowała na Twitterze Anita Czerwińska rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz
Jarosław Kaczyński Paweł KukizFoto: Forum/Adam Chelstowski

Wystąpienie ma dotyczyć umowy o współpracy programowej PiS i Kukiz'15. Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie, w którym uczestniczyli Kaczyński i Kukiz, odbyło się 31 maja w KPRM.


1200.jpg
Kukizowcy na wyborczych listach PiS? "Mają z nami więcej wspólnego niż z PO"

Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiali z PiS na temat porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Pod koniec maja Paweł Kukiz poinformował o podpisaniu porozumienia. W Polskim Ładzie znalazło się kilka punktów, o które zabiegał Paweł Kukiz.

Czytaj także: 

Kukizowi zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, tzw ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad wprowadzeniem w Polsce ordynacji mieszanej w wyborach do Sejmu.

jarosław zieliński pap arch 1200 .jpg
Jarosław Zieliński: z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza

W pierwszych dniach czerwca do Sejmu złożony został pierwszy wspólny projekt PiS i Kukiz'15 tzw. ustawy antykorupcyjnej. Proponowane rozwiązania nowelizują szereg ustaw, m.in. Kodeks karny, ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, ustawę o partiach politycznych oraz ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Ich głównym celem jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. 

Klub PiS liczy obecnie 232 posłów. Koło Kukiz'15 w Sejmie składa się z 4 osób.

fc

Czytaj także

"Jarosław Kaczyński cały czas ma moc przyciągania". Dr Krzysztof Karnkowski o współpracy PiS z Pawłem Kukizem

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 14:20
- Najważniejszym elementem porozumienia z Kukizem jest to, że pokazuje ono, iż PiS jest wciąż siłą atrakcyjną politycznie, co obecnie jest tym bardziej cenne, że wiemy, iż w koalicji rządzącej nie wszystko działa tak, jak powinno - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zdecydowanym liderem, rośnie dystans między Polską 2050 i KO. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:36
Prawo i Sprawiedliwości cieszy się poparciem ponad jednej trzeciej Polaków - wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Na podium znalazły się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska, przy czym dystans między partiami pogłębia się.
rozwiń zwiń