X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Złagodzenie obostrzeń dot. liczby wiernych w kościołach. Przewodniczący KEP podziękował premierowi

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 22:24
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki, w imieniu wiernych i duchownych Kościoła w Polsce, podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za decyzję o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących liczby wiernych w kościołach i innych miejscach kultu.
Arcybiskup Stanisław Gądecki
Arcybiskup Stanisław GądeckiFoto: facebook.com/Abp.Gadecki

Szef rządu poinformował dziś, że od 13 czerwca w kościołach będzie mogła być zajęta połowa miejsc. Dotychczas w świątyniach - ze względu na pandemię COVID-19 - obowiązywał limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

fotopremier 663.jpg
Premier: moment oddechu po III fali na wyciągnięcie ręki. Obostrzenia luzowane na czas wakacji

"Po niełatwych miesiącach bardzo ograniczonej możliwości udziału w nabożeństwach religijnych, decyzja ta była oczekiwana przez miliony wiernych w całej Polsce" - napisał przewodniczący Episkopatu w liście do premiera po ogłoszeniu aktualnych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

"Ufam, że najbliższy czas przyniesie całkowite zniesienie obostrzeń sanitarnych w wymiarze społecznym i gospodarczym, a sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie wróci do normy" - dodał arcybiskup Stanisław Gądecki.

"Polecam Bogu zmarłych

Na ręce Mateusza Morawieckiego złożył też podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które są zaangażowane w walkę z pandemią. "Polecam Bogu zmarłych, którzy przegrali walkę z chorobą, prosząc dla nich o życie wieczne" - napisał przewodniczący Episkopatu.

Z prośbą do premiera o poluzowanie obostrzeń w kościołach arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się listownie w poniedziałek.

dn

Czytaj także

"Chrześcijanin nie może siedzieć zamknięty". Abp Stanisław Gądecki zachęca do ewangelizacji, nie tylko w Wielkanoc

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 07:43
- Dziś, gdy dysponujemy tak wieloma środkami społecznego przekazu i gdy bardzo szybko przesyłamy informacje, być może powinniśmy z tych narzędzi skorzystać i mówić błądzącym, szukającym i zalęknionym, że mimo pandemicznych ograniczeń możemy i powinniśmy głośno i mocno opowiadać o miłości i miłosierdziu Boga - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. - Chrześcijanin nie może siedzieć zamknięty. Jego zadaniem i powołaniem jest ewangelizacja - wskazał. 
rozwiń zwiń