X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wzywam pana do procedowania tego wniosku". Marek Pęk apeluje do marszałka Senatu o zrzeczenie się immunitetu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 14:00
Wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk zwrócił się z apelem do marszałka izby Tomasza Grodzkiego, by zrzekł się immunitetu. Chodzi o wniosek prokuratury regionalnej w Szczecinie, która skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
Tomasz Grodzki, marszałek Senatu
Tomasz Grodzki, marszałek SenatuFoto: PAP/Paweł Supernak

Prokuratura chce mu postawić cztery zarzuty korupcyjne z czasów, gdy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

tomasz grodzki free tt 1200  .jpg
Nowe informacje ws. immunitetu Grodzkiego. Ujawniono, co jest we wniosku prokuratury

Marek Pęk mówił podczas briefingu prasowego, że w porządku obrad dzisiejszego posiedzenia Senatu nie ma punktu związanego z uchyleniem immunitetu marszałkowi Grodzkiemu. Powiedział, że senatorowie PiS-u bezskutecznie wnioskowali o zwołanie posiedzenia komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich.

- Po raz kolejny wzywam pana marszałka do procedowania tego wniosku - powiedział.

Posłuchaj
00:25 11128113_1.mp3 Marek Pęk zaapelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, by zrzekł się immunitetu (IAR)

Dodał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby marszałek Grodzki zrzekł się immunitetu i "stanął jak każdy inny obywatel przed wymiarem sprawiedliwości".

Czytaj także:

Zgodnie z Regulaminem Senatu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora do odpowiedzialności karnej Marszałek Senatu przekazuje komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich, która po rozpatrzeniu wniosku uchwala sprawozdanie wraz z propozycją przyjęcia lub odrzucenia wniosku. Senat rozpatruje sprawozdanie komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich bez przeprowadzania dyskusji. Senator, którego dotyczy wniosek, może złożyć wyjaśnienia, a senatorom przysługuje prawo zadawania pytań w tej sprawie.

bf

Czytaj także

"Apeluję, by Grodzki pochylił się nad losem Polaków". Pęk o tempie prac Senatu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 19:25
- Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków - podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), zwracając uwagę na przeciągające się prace w Senacie m.in. nad dodatkiem solidarnościowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karnkowski: marszałek Grodzki, chowając się za immunitetem, traci sporo pod względem wizerunkowym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:20
- Zakładając, że sądy nie są sprzyjające Prawu i Sprawiedliwości, Tomasz Grodzki miałby duże szanse na to, by się wybronić. Inaczej sprawa będzie ciągnęła się za nim do końca kadencji i będzie funkcjonował z piętnem osoby, wobec której były oskarżenia i w żaden sposób nie pozwolił ich wyjaśnić - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, publicysta i socjolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Drzonek: sprawa marszałka Grodzkiego może mieć wpływ na wyborców niezdecydowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:48
- Każda partia walczy o głosy wyborców, którzy twierdzą, że nie wiedzą, na kogo zagłosują. W tym gronie sytuacja związana z marszałkiem Senatu może być różnie odebrane. Będzie to zależało od tego, czyja narracja - czy prokuratury, czy marszałka - będzie bardziej wiarygodna - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń