X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielkie wyróżnienie". Prezes Polskiego Radia o unikatowych nagraniach na liście UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 13:56
Prezes PR Agnieszka Kamińska powiedziała, że wpisanie na Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć świata" to wielkie wyróżnienie dla Polskiego Radia. Na listę trafiła kolekcja 93 oryginalnych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku. 
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska Foto: Photo: PAP/Andrzej Lange

Prezes Polskiego Radia podkreśliła, że pierwszy raz do programu włączono materiały dźwiękowe.

- Rozpiera mnie duma, że właśnie kolekcja Polskiego Radia z lat wojny trafia na tę listę. Bardzo się cieszę, że wybrano to dziedzictwo, które przechowało i odrestaurowało Polskie Radio - powiedziała.

Agnieszka Kamińska zaznaczyła, że kolekcja została odnaleziona po 40 latach, ale - jak mówiła - jest ona niepełna.

- Kolekcja powinna liczyć co najmniej 200 płyt. Te zostały znalezione w ścianie jednego z budynków, który ocalał w zniszczonej Warszawie. Płyty zostały ukryte w czasie Powstania Warszawskiego i odnaleziono je po 40 latach - tłumaczyła.


Posłuchaj
00:25 Agnieszka Kamińska pierwszy raz do programu włączono materiały dźwiękowe.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: pierwszy raz do programu włączono materiały dźwiękowe (IAR)

Wyraziła nadzieję, że odnajdą się też pozostałe płyty i zaapelowała do wszystkich, którzy posiadają stare płyty gramofonowe, aby skontaktowali się z Polskim Radiem.

Czytaj także:

unseco prezes 1200 .jpg
Kolekcja płyt Polskiego Radia wpisana na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata"

- Płyty są bardzo charakterystyczne, z numerkami na czerni. Być może to są te, na które czekamy - dodała.

Dziś w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów obiektom wpisanym na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć świata". Razem z kolekcją płyt Polskiego Radia na listę trafiło 15 obiektów.

pg

Czytaj także

Nagrania Polskiego Radia z września 1939 roku na liście UNESCO. "Wciąż zaginiona jest trzecia partia płyt"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 15:20
Dyrektor Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska ocenia, że kolekcja 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych z nagraniami z września 1939 roku ma ogromną wartość historyczną. Materiały dźwiękowe Polskiego Radia z przemówieniami między innymi Stefana Starzyńskiego i Józefa Becka zostały wpisane na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty Polskiego Radia na liście UNESCO. Reżyser dźwięku: po raz pierwszy trafiły na nią dokumenty dźwiękowe

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 16:26
Reżyser dźwięku Stefan Kruczkowski powiedział, że wpisanie kolekcji 93. oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata" to ewenement. Materiały dźwiękowe zawierają przemówienia między innymi prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego i ministra spraw zagranicznych Józefa Becka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To niezwykle istotne". Anna Brzezińska o wpisaniu kolekcji płyt PR na Listę Krajową UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 20:35
-To niezwykle istotne, że ważny dokument tamtego czasu został wpisany na listę UNESCO - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej spokrewniona z pułkownikiem Romanem Umiastowskim Anna Brzezińska z Domu Spotkań z Historią.
rozwiń zwiń