X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Obecnie przechodzimy w tym obszarze prawdziwą rewolucję". Premier o rozwoju infrastruktury

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 03:10
"Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech. Ważny punkt to nasza infrastruktura. Obecnie Polska przechodzi w tym obszarze prawdziwą rewolucję. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom finansowania - środkom europejskim i pieniądzom pochodzącym z polskiego budżetu" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
Mateusz Morawiecki podkreślił, że polska gospodarka w ostatnich latach znacząco się zmieniła
Mateusz Morawiecki podkreślił, że "polska gospodarka w ostatnich latach znacząco się zmieniła"Foto: Mateusz Wlodarczyk/Forum
farma wiatrowa free offshore free shut 1200 .jpg
Polska awansowała o 6 miejsc w światowym rankingu miejsc do inwestycji w OZE

Szef polskiego rządu rozmawiał wczoraj z przedstawicielami niemieckiego biznesu skupionymi w Komitecie Wschodnim Gospodarki Niemieckiej.

Czytaj także:

"Nie jest tajemnicą, że Niemcy są naszym wiodącym partnerem gospodarczym. Polska gospodarka w ostatnich latach znacząco się zmieniła, a jej szybki rozwój był napędzany także dzięki dobrej współpracy z niemieckimi firmami. Około 6 tys. z nich działa na polskim rynku" - napisał premier.

Dodał, że zagraniczni inwestorzy potrzebują wykwalifikowanej siły roboczej, która jest dobrze wykształcona. "Dlatego w Polsce przyjęliśmy specjalne programy kształcenia" - czytamy.

"Drugi ważny punkt to nasza infrastruktura. Obecnie Polska przechodzi w tym obszarze prawdziwą rewolucję. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom finansowania - środkom europejskim i pieniądzom pochodzącym z polskiego budżetu. Trzeci element to zachęty inwestycyjne - robimy wszystko, by przyciągać ciekawe inwestycje. I wiemy, że niemieccy inwestorzy bardzo to doceniają" - podkreślił szef rządu.

"Polityka gospodarcza polega na tym, aby patrzeć w przyszłość"

Jak zauważył Mateusz Morawiecki, wartość handlowa naszej wymiany z Niemcami zwiększyła się 7-krotnie w ciągu ostatnich 30 lat i stale wzrasta. "Polityka gospodarcza nie polega jednak na tym, by patrzeć wstecz, ale na tym, aby patrzeć w przyszłość. Jest jeszcze wiele celów, które możemy razem zrealizować w ramach współpracy, jak choćby transformacja energetyczna" - wskazał.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że polska gospodarka jest na to bardzo dobrze przygotowana. "Pomagamy tym gałęziom przemysłu, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. Niska recesja wraz z Tarczą Antykryzysową pomogły uchronić w Polsce wiele branż i osiągnąć najniższy poziom bezrobocia, a najwyższy wskaźnik zatrudnienia w Europie. Obecnie mamy bardzo dobre prognozy dla naszego przyszłego budżetu" - zauważył.

"Nie jest niespodzianką, że Polska postrzegana jest jako jeden z najbardziej stabilnych krajów dla zagranicznych inwestycji. Wdrażamy wielki program Polski Ład, który zmieni Polskę w jeden wielki plac budowy i to jeszcze bardziej poprawi atrakcyjność naszego kraju dla przyszłych inwestorów" - czytamy.

pb

Czytaj także

Polska coraz ważniejszym partnerem handlowym dla Niemiec. "Trzeci co do wielkości dostawca"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:06
Import z Polski do Niemiec wzrasta tak mocno, że w pierwszym kwartale br. Polska stała się trzecim co do wielkości dostawcą dla RFN, wyprzedzając Stany Zjednoczone - pisze niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt". Jak dodaje, jednocześnie maleje wymiana towarowa tego kraju z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie fabryki coraz ważniejsze w niemieckim łańcuchu dostaw. Ekspert o źródłach sukcesu naszych eksporterów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 11:03
Przy okazji pandemii i wynikających z tego kłopotów z transportem towarów, a w ostatnich miesiącach kilkukrotnym wzrostem kosztów frachtu, sąsiedztwo obu krajów staje się bardzo istotne z punktu widzenia atrakcyjności Polski w łańcuchu dostaw dla niemieckiego przemysłu – powiedział Tomasz Ślagórski, wiceprezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy borykają się z rosnącą inflacją. Płace nie rosną, drożeje energia i benzyna

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 07:00
Konsumenci będą musieli wydać znacznie więcej na utrzymanie - inflacja w Niemczech wzrosła w maju do 2,5 proc. Taką informację podał Federalny Urząd Statystyczny po pierwszych szacunkach. Drożeją zwłaszcza olej opałowy i benzyna.
rozwiń zwiń