X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie znacie dnia ani godziny". Piotr Duda zapowiada kroki prawne ws. pomnika Solidarności w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 13:52
- Odsłonięty w Warszawie pomnik z logiem NSZZ "Solidarność"jest bezprawny. Związek - właściciel znaku i nazwy - nie wyraził zgody na ich użycie - mówił podczas konferencji prasowej szef Solidarności Piotr Duda. Związek nie wykluczył wytoczenia sprawy twórcy logo Solidarności, Jerzemu Janiszewskiemu. 
Piotr Duda przed stołecznym pomnikiem Solidarności
Piotr Duda przed stołecznym pomnikiem SolidarnościFoto: MW/ FORUM

Pomnik "Solidarności" przy skwerze u zbiegu stołecznych ulic Świętokrzyskiej i Kopernika odsłonięto 4 czerwca. W uroczystości wziął udział między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Budowa pomnika to inicjatywa prezesa Fundacji imienia Ronalda Reagana w Polsce, Jacka Dorosiewicza. W projektowaniu uczestniczył autor logo Solidarności Jerzy Janiszewski.

solidarność free solidarnosc free flaga shutt 1200 .jpg
Jan Rulewski: Solidarność była, jest i będzie fenomenem

"Należy kierować się wartościami chrześcijańskimi"

Piotr Duda uważa jednak, że projekt tego pomnika nie był uzgadniany ze związkiem i nie było zgody na użycie znaku Solidarności. Zapowiedział, że związek będzie dochodzić swoich praw wykorzystując możliwości prawne. - Jeżeli sprawa będzie się przeciągać, a miasto upierać, że wszystkie warunki zostały spełnione pod względem prawnym, to my będziemy wiedzieli, co należy zrobić. Powiem tak: nie znacie dnia ani godziny - ostrzegał.

00:19 duda - kroki prawne .mp3 Piotr Duda: jeżeli sprawa będzie się przeciągać, to powiem tak: nie znacie dnia ani godziny (IAR)

- W sądzie i prokuraturze sprawa już się toczy. Ale wytoczymy jeszcze proces panu Jerzemu Janiszewskiemu - mówił Piotr Duda.

Czytaj także: 

Pomnik Solidarności PAP-1200.jpg
"Wiele środowisk chętnie je przywłaszcza". Pacan o wykorzystaniu logo Solidarności na pomniku

Władze Warszawy twierdzą. że znak Solidarności jest ogólnoświatowym symbolem ruchu społecznego, a związek próbuje go zawłaszczać.
- My niczego nie zawłaszczyliśmy. Jerzy Janiszewski już w 1980 roku przekazał nieodpłatnie Solidarności znak związku. Nie trzymamy znaku tylko dla siebie. Udzielamy przecież wielu zgód na jego użycie. Ale, żeby uzyskać taką zgodę, należy kierować się wartościami zapisanymi w statucie związku, między innymi chrześcijańskimi - dodał Piotr Duda.

00:27 duda - kroki prawne 2 .mp3 Piotr Duda: Solidarność niczego nie zawłaszczyła (IAR)

Pomnik to napis Solidarność, który przebija mur berliński. Budowę poprzedziły ciągnące się miesiącami formalności: najpierw w sprawie wykorzystania historycznego logo NSZZ "Solidarność", potem w kwestii lokalizacji, w końcu z miejskim gruntem pod budowę pomnika.


mbl

Czytaj także

Piotr Duda: Solidarność to nie trend w modzie, to przywiązanie do wartości

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 15:47
- Nie było pierwszej, drugiej, trzeciej, nie było starej czy nowej Solidarności. Jest jeden NSZZ "Solidarność" – mówił przewodniczący związku Piotr Duda podczas obchodów 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tu rodziła się Solidarność rolników". Otwarto wyjątkową wystawę IPN

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 16:50
Na pl. Piłsudskiego w Warszawie otwarto wystawę Instytutu Pamięci Narodowej "TU rodziła się Solidarność rolników". Została ona przygotowana z okazji 40. rocznicy wywalczenia rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność".
rozwiń zwiń