X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W lasach najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ostrzeżenia dla 13 województw

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:29
Na terenach leśnych 13 województw prognozowany jest trzeci - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego - wynika z mapy opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL). Małe zagrożenie pożarowe prognozowane jest jedynie w południowych powiatach Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz Dolnego Śląska.
W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów strażaków
W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów strażakówFoto: Pixabay

Z mapy zagrożenia pożarowego lasów opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) wynika, że we wtorek najwyższy poziom zagrożenia pożarowego prognozowany jest w lasach w przeważającej części województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

pożar 1200 pruszków tt.jpg
Pożar w Pruszkowie. Nastolatek nie żyje, kobieta w ciężkim stanie

Czytaj także:

W pozostałej części kraju prognozowane jest głównie średnie zagrożenie pożarowe. Wyjątkiem są południowe powiaty Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz Dolnego Śląska, gdzie zagrożenie pożarowe jest małe.

Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 42 strefach prognostycznych, na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego - od 1 marca do 30 września.

dn

Czytaj także

Zagrożenie pożarowe w polskich lasach. Alerty najwyższego stopnia dla pięciu województw

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 18:48
Z mapy zagrożenia pożarowego lasów opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) wynika, że w środę najwyższy poziom zagrożenia pożarowego prognozowany jest w lasach na przeważającym terenie województw dolnośląskiego i pomorskiego oraz w południowej części województwa lubuskiego, północnej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.
rozwiń zwiń