X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:59
- Nie chcemy uczniom zabierać wakacji. 1 września, miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - mówił rozmowie z TVP Info wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
Blisko 1000 dzieci uchodźców trafiło rozpoczęło rok szkolny (zdj. ilustracyjne)
Blisko 1000 dzieci uchodźców trafiło rozpoczęło rok szkolny (zdj. ilustracyjne)Foto: Sharomka/ Shutterstock

Tomasz Rzymkowski podkreślił, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało "szeroki pakiet wsparcia dla młodych ludzi, dodatkowe godziny nauki dla potrzebujących". - Będą to dodatkowe godziny, w ramach największych potrzeb. Zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych - mówił w "Kwadransie politycznym" TVP Info wiceszef resortu.

dziecko komputer 1200 free
Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Dodatkowe zajęcia

Rok szkolny kończy się 25 czerwca, uczniowie wszystkich klas wrócili zaś do edukacji stacjonarnej dopiero z końcem maja. Ten krótki czas z pewnością nie jest wystarczający, by nadrobić zaległości trwającej wiele miesięcy edukacji zdalnej, która - z krótkimi przerwami - trwa od ponad roku. Może jednak pozwolić nauczycielom i wychowawcom zorientować się w największych potrzebach uczniów, by przygotować dla nich wsparcie.

Minister Tomasz Rzymkowski został zapytany, czy te szykowane przez resort dodatkowe godziny będą realizowane już w wakacje, żeby przyszły rok szkolny rozpocząć z nadrobionymi zaległościami. - Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ale również nauczycielom czy rodzicom - mówił Tomasz Rzymkowski.

Czytaj również:

Powrót do szkół we wrześniu?

- 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - dodał wiceszef resortu edukacji. Jak wyjaśnił, wówczas zostaną uruchomione dodatkowe zajęcia, które będą pomagać w nadrobieniu najpoważniejszych braków. - Będą te kierunkowe przedmioty zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdzie uczniowie przygotowują się do egzaminów i studiów - mówił.

Minister mówił w programie także o szczepieniach uczniów w wieku szkolnym. Zauważył, że w części szkół powstały punkty szczepień. - Tutaj opieramy się na doświadczeniach samorządu lokalnego. Decyzja o szczepieniach w szkołach od września jest podyktowana wolą samorządów - wyjaśnił.

TVP.Info, jmo

Czytaj także

"Należy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji". Prof. Śliwerski o korzyściach nauki hybrydowej

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 11:45
- Radykalna, wymuszona przez pandemię zmiana, sprawiła, że młodzież lepiej zaczęła zarządzać własnym czasem, sposobem uczenia się, realizowania zadań. Na szczęście nauczyciele też się do tego dostosowali - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Śliwerski (Uniwersytet Łódzki, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy walczyć o poziom nauki". Rzymkowski o wyzwaniach polskiej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:56
- Trudno w sytuacji pandemii narzucać wyższe wymagania, w sytuacji gdy uczniowie mają utrudniony kontakt z nauczycielami - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji.
rozwiń zwiń