X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

We wrześniu beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 18:14
Biskup Wiesław Lechowicz zapowiedział, że beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Prymas Stefan Wyszyński
Prymas Stefan WyszyńskiFoto: Polona.pl/dp

Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przewodniczył centralnej Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w XIV Święto Dziękczynienia.

Czytaj także:
Stefan Wyszyński NAC-1200.jpg
Prof. Grzegorz Kucharczyk: kard. Stefan Wyszyński był wybitnym analitykiem systemu

- Takimi osobami, które bezwzględnie wierzyły Bożej Opatrzności byli: matka Elżbieta Róża Czacka i kardynał Stefan Wyszyński. Bóg posłużył się nimi, aby poprowadzić nasz naród po krętych drogach historii ku niepodległości i wolności. I za nich szczególnie dzisiaj dziękujemy Panu Bogu radując się perspektywą ich beatyfikacji, która nastąpi w tej właśnie Świątyni dokładnie 12 września - podkreślił biskup Wiesław Lechowicz.

Posłuchaj
00:30 11120311_1.mp3 Biskup Wiesław Lechowicz, zapowiedział, że beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. (IAR)

Czytaj także:

Święto Dziękczynienia 

Czytaj także:
Wyszynski1200/Forum
"Okazja do zjednoczenia Polaków". Ks. prof. Mazurkiewicz o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

XIV Święto Dziękczynienia przebiega pod hasłem "Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych".

Święto Dziękczynienia ustanowił w 2008 roku metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Uroczystość ma przypominać, że zbudowanie Świątyni Opatrzności Bożej łączy się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków. Termin obchodzenia święta - pierwsza niedziela czerwca - upamiętnia postać i dokonania świętego Jana Pawła II.

jbt

Czytaj także

Hiszpańskie media o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego: to hołd dla opozycji antykomunistycznej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 21:08
Wydawany jako dodatek do dziennika "ABC" tygodnik "Alfa y Omega" we wtorek zwraca uwagę, że 40-lecie śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego zbiega się z zaplanowanymi na 12 września uroczystościami beatyfikacji byłego Prymasa Polski. Twierdzi, że wydarzenie to jest niejako hołdem dla dawnej opozycji antykomunistycznej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej. Bp Lechowicz: zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 15:17
Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej biskup Wiesław Lechowicz, który przewodniczył centralnej Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w XIV Święto Dziękczynienia, mówił w homilii, że drogi Opatrzności są drogami Świętości.
rozwiń zwiń