X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 100 premier z Polski i ze świata. Ogłoszono laureatów 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 00:10
"Dalekowschodnia golgota", "Kat w domu", "Spacer z Aniołami" – to tytuły, które zwyciężyły w głównych konkursach 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Werdykt jurorów ogłoszono w sobotę podczas gali finałowej w kinie Kijów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Liu zishan/ Shutterstock

Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego zdobyła Julia Sergina za "Dalekowschodnią golgotę" (Rosja). Jury jednogłośnie doceniło witalność filmu i dojrzały talent młodej reżyserki.

- Film pokazuje nam losy zdesperowanego, ale charyzmatycznego człowieka, który wykorzystuje nieposłuszeństwo do walki o demokrację – uzasadnili.

Srebrne Rogi otrzymali: Oan Kim i Brigitte Bouillot za film "O mężczyźnie, który malował krople wody" (Francja, Korea Południowa) i Rintu Thomas i Sushmit Ghosh za obraz "Ogniem pisane" (Indie).

Nagrodę międzynarodowego konkursu krótkometrażowego Złotego Smoka otrzymali Michelle Kranot i Uri Kranot za film "Kat w domu" (Dania, Francja, Kanada). Jurorzy docenili ich "za piękne splecenie historii pięciu pozornie niezwiązanych ze sobą postaci z wierszem Carla Sandburga "Kat w domu", aż do niemal apokaliptycznej konkluzji". - Animacja o mocnym, szczegółowym stylu, zdjęciach i dźwięku, który prowokuje widza do zmiany doświadczenia i stawia pytania o nawyki społeczne – ocenili.

Srebrne Smoki powędrowały do Raluca Lupascu za film "Bóg tutaj był!" (Holandia), Lorisa Giuseppe Nese za film "Zły nastrój" (Włochy) i do Declana Lawna i Adama Pattersona za film "Brutal" (Irlandia).

forum-0603926416-2.jpg
"Jeden gniewny człowiek" w kinach. Adamski: coś więcej niż typowy film ze Stathamem

Kto triumfował w polskich kategoriach?

W konkursie polskim triumfował Tomasz Wysokiński ze "Spacerem z Aniołami", zdobywając Złotego Lajkonika. Jurorzy nagrodzili reżysera "za rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć".

Srebrne Lajkoniki powędrowały do Tomasza Wolskiego za film "1970", Andrzeja Cichockiego za film "Trochę raju", Michaliny Musialik za film "Psie pole" i do Nastazji Gonery za film "Pierwsze lato końca świata".

Krakowski Festiwal Filmowy jest najstarszym filmowym festiwalem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Historia imprezy sięga roku 1961, kiedy to jeszcze jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii.

W programie tegorocznej edycji imprezy znalazło się 170 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich. Festiwal odbywał się jednocześnie w kinach i w internecie.

ks

Czytaj także

Jan A. P. Kaczmarek. "Muzyka do "Marzyciela" to najbardziej optymistyczny utwór w moim życiu"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 05:35
68 lat temu, 29 kwietnia 1953 roku, urodził się kompozytor, Jan A.P. Kaczmarek. Jak sam mówi, jego życie i twórczość naznaczyła wieloletnia emigracja do Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawnie opowiedziana historia". Adamski o serialu "Sexify"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 10:20
- Wątki ideologiczne w serialu "Sexify" prawdopodobnie nie pochodzą od Piotra Domalewskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. Współautorem audycji był Piotr Gociek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kazimierz Prószyński i jego wynalazki". Grzegorz Pacek o twórczości konstruktora

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:53
- Na każdym seansie na świecie można było pomyśleć, że to dzięki niemu - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser Grzegorz Pacek, twórca filmu poświęconego wynalazcy Kazimierzowi Prószyńskiemu. 
rozwiń zwiń