X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo w Żyrardowie. Osoby mogące mieć związek ze sprawą zostały zatrzymane w hostelu w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 16:10
- Kilka godzin po zdarzeniu policjanci z Żyrardowa, Radomia oraz Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat, którzy mogą mieć związek z zabójstwem 20-lata w Żyrardowie - powiedziała rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierż. Monika Michalczyk. Dodała, że mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem 20-latka
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem 20-latkaFoto: twitter.com/PolicjaMazowsze

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy. - Ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 2.30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł - podała rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierż. Monika Michalczyk.

sprawca zabójstwa PAP 1200.jpg
Zabójstwo 18-latki ze Świńca. Jest areszt dla Dawida J.

- Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali od razu po zgłoszeniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Na miejsce skierowano też policjantów z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu oraz specjalistów z balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu - dodała policjantka.

Policja w ciągu kilku godzin ustaliła miejsce pobytu podejrzanych 

Z kolei Rafał Jeżak z biura prasowego mazowieckiej policji przekazał, że w wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze, w ciągu kilku godzin od zdarzenia, ustalili, że dwaj mężczyźni mogący mieć związek z zabójstwem mogą przebywać na terenie Łodzi. - W związku z tym poproszono o wsparcie policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia - podkreślił Jeżak.

- Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie - poinformował.

sosnowiec sebastian sprawca 1200.png
Przyznał się do zabicia 11-letniego Sebastiana. Mężczyzna ponownie doprowadzony do prokuratury

Czytaj także:

Wskazał również, że w chwili obecnej trwają czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności przebiegu zdarzenia oraz udział w nim obu zatrzymanych.

Z 21-latkiem i 28-latkiem są aktualnie wykonywane dalsze czynności przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

nt

Czytaj także

Przełom ws. zbrodni sprzed lat. Areszt dla podejrzanego o gwałt i zabójstwo studentki w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:24
Łódzki sąd aresztował na trzy miesiące Mirosława Ż., który podejrzany jest o gwałt i zabójstwo 22-latki. Do zbrodni doszło w Łodzi w 1995. Mężczyzna został Polsce wydany przez Rosję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny finał imprezy urodzinowej. Nie żyje 17-latek ugodzony nożem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 09:24
- Nie żyje 17-latek, który został śmiertelnie ugodzony nożem podczas imprezy urodzinowej w Mądrzechowie. O zabójstwo podejrzewany jest 30-latek zatrzymany wraz z czterema innymi osobami – poinformował w niedzielę kom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo właściciela restauracji w Legionowie. Sąd wydał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 09:26
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok w sprawie zabójstwa 37-letniego właściciela restauracji z kuchnią nepalską w Legionowie. Dwaj obywatele Indii zostali uznani winnymi morderstwa. Jednego z nich sąd skazał na 10 lat więzienia, drugiego na 8. Trzeci z oskarżonych w tej sprawie został uniewinniony. Prokuratura zapowiedziała apelację.
rozwiń zwiń