X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Życzymy Wam szczęścia i spełnienia marzeń". Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 10:42
Prezydent Andrzej Duda z małżonką złożyli dzieciom życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych życzyli najmłodszym dobrej zabawy w przedszkolu, powodzenia w szkole oraz dużo uśmiechu.
Para prezydencka
Para prezydenckaFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Para prezydencka przypomniała, że Dzień Dziecka powinien nieść wiele radości i uśmiechu

- Życzymy Wam szczęścia i spełnienia marzeń. Wielu serdecznych przyjaciół oraz koleżanek i kolegów. Dobrej zabawy z rówieśnikami, ale też sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach, które lubicie. Życzymy, abyście mogli zawsze liczyć na troskę i życzliwość rodziców i bliskich. Niech Wasze domy będą bezpieczną, spokojną przystanią, pełną miłości, szacunku i zrozumienia - powiedziała para prezydencka.

Posłuchaj
00:23 11111841_2.mp3 Życzenia z okazji Dnia Dziecka od pary prezydenckiej (IAR)

KOncert wszyscy na scenie 2_1200.jpg
Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom. Wyjątkowy koncert z udziałem młodych artystów już dziś o 17.00

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podkreślili, że przy realizacji planów i marzeń warto prosić o pomoc dorosłych.

- Dorośli znają i cenią Waszą wrażliwość, Wasze szlachetne pragnienia. Kiedyś świat znajdzie się w rękach Waszych. Ufamy, że uczynicie go jeszcze lepszym - przyznał Andrzej Duda. 

Posłuchaj
00:20 11111841_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda o roli dorosłych w życiu dziecka (IAR)

- Jeszcze raz: życzymy Wam zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, dobrej zabawy w przedszkolu i powodzenia w szkole oraz dużo uśmiechu – nie tylko w Dzień Dziecka! - dodała pierwsza dama.

Czytaj także:

W Polsce od roku 1950 Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Inicjatorem święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.
Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

bf

Czytaj także

Dzień Dziecka. Krótka historia "niegrzecznej" literatury dziecięcej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 19:40
- Pierwszą "niegrzeczną" książką dla dzieci była dylogia o Alicji: "Alicja w krainie czarów" i "Po drugiej stronie lustra" Lewisa Carolla. To była bezpośrednia "szydera" z dydaktycznej literatury dziecięcej. Wszystkie późniejsze książki nawiązywały do "Alicji", począwszy od "Pippi Pończoszanki" - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" Anna Czernow, przewodnicząca Polskiej Sekcji IBBY.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Dziecka. Najważniejsze święto w roku, niezależnie od wieku

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 10:10
W "Zagadkowej niedzieli" sentymentalna podróż do wspomnień i spotkań z nastoletnimi już gośćmi Zagadkowego Studia. Jak wyrosły dzieci, które tworzyły audycję? Czy nadal lubią czytać? Jak zmieniły się ich zainteresowania? Na spotkanie z Brunem Skalskim, wieloletnim uczestnikiem audycji, zaprosiła Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Dziecka w Polskim Radiu. Koncerty i audycje specjalne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 10:26
Koncerty w Polskim Radiu Dzieciom i radiowej Dwójce, specjalne audycje, rozmowy z dziećmi i o dzieciach: to wszystko w Polskim Radiu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy! 
rozwiń zwiń