X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory na wiosnę? Suski: nie przewidujemy, chcemy dokończyć kadencję zgodnie z terminem

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 09:50
- Jesteśmy zawsze przygotowani na wybory. Natomiast nie przewidujemy wyborów na wiosnę przyszłego roku, przewidujemy, żeby dokończyć kadencję zgodnie z konstytucyjnym terminem - powiedział wiceszef klubu PiS Marek Suski.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24/MR
1200_Sejm_TT.jpg
Rośnie poparcie dla PiS, partia Hołowni dystansuje KO. Sprawdź nowy sondaż

Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin podkreślił w wywiadzie dla "Super Expressu", że jeśli ktoś wypycha dziś Porozumienie z obozu rządowego, tym samym szkodzi Polsce. Zaznaczył też, że Porozumienie jest przygotowane na wariant przyspieszonych wyborów.

Czytaj także:

Suski pytany był w Radiu Plus, czy PiS też jest przygotowane na przyspieszone wybory.

- Jesteśmy zawsze przygotowani na wybory. Natomiast nie przewidujemy wyborów na wiosnę przyszłego roku, przewidujemy, żeby dokończyć kadencję zgodnie z konstytucyjnym terminem - odpowiedział wiceszef klubu PiS.

Natomiast - jak dodał - "życie jest bogatsze, jak to mówią, niż się śniło filozofom - wszystko się może zdarzyć". - Jeżeli nie będzie większości w Sejmie dla rządu, to czasem konsekwencją takich sytuacji są wybory przedterminowe - podkreślił Suski.

Na uwagę, że jeżeli przedterminowe wybory miałyby się odbyć, to PiS pójdzie do nich samo, bez Porozumienia i Solidarnej Polski, poseł PiS odparł, że "to na razie jest gdybanie".

pb

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: dla opozycji Polski Ład może się okazać rzezią

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 10:24
- PiS reprezentuje kilkanaście milionów wyborców. Jeżeli okaże się np., że dzięki polityce rządu 12 milionów Polaków zyskuje, 6 milionów - trochę zyskuje, trochę traci, a gospodarka rośnie w siłę, to opozycja ma problem. Polski Ład może być dla opozycji rzezią - powiedział podczas "Debaty Poranka" w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: PiS jest jedną z sił zyskujących na kryzysie w PO

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 15:43
- Niewątpliwie zyskują na tym dwie siły. Po pierwsze - trochę odbija się ugrupowanie rządzące. To nie jest jeszcze jakieś bardzo wyraźne odbicie, ale coś tutaj na tym polu widzimy. A po drugie - umacnia się jako lider opozycji i druga siła polityczna w kraju ugrupowanie Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Gościem PR24 był także Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Formacja rządząca wie, o co jej chodzi". Miłosz Lodowski o propozycjach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 22:15
- Jest przekonanie, że "leci z nami pilot", jest świadomość, że rządzący odzyskują kontrolę i sterowność, z czym nie zawsze mieliśmy do czynienia, a na pewno nie mamy do czynienia, gdy obserwujemy działania opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
rozwiń zwiń