X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rodzina filarem programu PiS". W sobotę kolejna debata ws. Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 15:46
W sobotę w Rzeszowie odbędzie się kolejna z serii debat dotyczących Polskiego Ładu. Tym razem tematem dyskusji będzie rodzina. W wydarzeniu weźmie udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Początek o godzinie 11. 
Elżbieta Witek podczas prezentacji założeń Polskiego Ładu
Elżbieta Witek podczas prezentacji założeń Polskiego ŁaduFoto: Prawo i Sprawiedliwość/Facebook

Prawo i Sprawiedliwość planuje zorganizować łącznie 10 debat dotyczących Polskiego Ładu. Mają one na celu przybliżyć Polakom założenia nowego społeczno-gospodarczego programu PiS. Pierwsza debata odbyła się w ubiegłym tygodniu w Chełmie i dotyczyła ochrony zdrowia. Kolejna odbędzie się w najbliższą sobotę w Rzeszowie i będzie poświęcona rodzinie.  

senat free 1200.jpg
Będą kolejne wykluczenia z PO? Kierwiński: konsekwencje muszą być

PiS stawia na rodzinę

- Rodzina to jeden z podstawowych filarów Polskiego Ładu i jeden z podstawowych filarów państwa i od zawsze jeden z podstawowych filarów programu Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy, żeby polskim rodzinom żyło się lepiej, żeby korzystały na wzroście gospodarczym i to jest przedmiot naszej szczególnej troski - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

O tym, że rodzina ma fundamentalne znacznie w programie obozu rządzącego, mówi również senator PiS Jan Maria Jackowski. - Bez silnych rodzin nie będzie silnej Polski i dlatego w znacznej mierze nasz program w zakresie gospodarczym zmierza w stronę wzmocnienia rodziny, a przede wszystkim stworzenia jej szans do rozwoju - stwierdza senator.

Większość debat przed kongresem

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczy 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

czarnek 1200 pap (1).jpg
"Uczelnia będzie stawiała na wolność debaty akademickiej". Szef MEiN na inauguracji Collegium Intermarium

Każdemu z tych obszarów mają być poświęcone poszczególne debaty. PiS chce, aby większość z nich została zorganizowana przed kongresem partii, który wstępnie zaplanowano na 3 lipca. - W czerwcu planujemy zorganizować łącznie 5 debat. Pozostałe trzy odbędą się po kongresie. Oczywiście, jeśli odbędzie się on w przewidzianym terminie. Wszystko zależy od rozwoju pandemii - mówi portalowi PolskieRadio24.pl jeden z ważnych polityków PiS. Jaki jest cel tych debat?  

- To jest prezentacja poszczególnych bardzo ważnych segmentów tego wielkiego, narodowego planu, który ma być skokiem cywilizacyjnym w XXI wiek. Zarówno w zakresie nowoczesnej polityki rodzinnej, o której wspomniałem, ale też budowy infrastruktury, stwarzania szans dla rozwoju gospodarczego, jak i odpowiedzi na główne pytania nurtujące Polaków, związane z energetyką, ochroną środowiska czy zdrowia - mówi portalowi PolskieRadio24.pl senator Jackowski. 

Michał Fabisiak, PolskieRadio24.pl 

Czytaj także

Fogiel o Polskim Ładzie: wszystkie propozycje złożyliśmy z myślą o Polakach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:01
- Gdy słyszę samorządy, które są przeciwko, dziwię się - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do planu wprowadzenia rządowego programu Polski Ład.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zespoły negocjacyjne obu stron cały czas pracują". Fogiel o sprawie kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 07:50
- Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że trwają prace nad porozumieniem, które powinno się zakończyć wycofaniem wniosku przez Czechy z TSUE. Zespoły negocjacyjne obu stron cały czas pracują - jest już umowa ramowa, która została przyjęta - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA znoszą sankcje wobec Nord Stream 2. Wicerzecznik PiS: z bólem przyjmujemy decyzję Bidena

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 09:26
- Z bólem przyjmujemy decyzję prezydenta Stanów Zjednoczonych dotyczące Nord Stream 2. Uważamy, że kwestia utrzymania sankcji byłaby istotna - mówił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń