X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Uczelnia będzie stawiała na wolność debaty akademickiej". Szef MEiN na inauguracji Collegium Intermarium

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 12:03
- Ideologiom postmodernizmu i neomarksizmu musimy stawić czoła poprzez uprawianie wolnej debaty uniwersyteckiej. Dlatego powstanie Collegium Intermarium, uczelnia, która będzie stawiała na wolność debaty akademickiej, co jest tak ważne - mówił w piątek w Warszawie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji inaugurującej powstanie Collegium Intermarium
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji inaugurującej powstanie Collegium IntermariumFoto: PAP/Mateusz Marek

Podczas konferencji naukowej, inaugurującej działalność międzynarodowej szkoły wyższej Collegium Intermarium Czarnek stwierdził, że ponad sto lat temu - kiedy powstawał Katolicki Uniwersytet Lubelski - "szalał marksizm i modernizm, który fałszował rzeczywistość". - Dziś znajdujemy się w innym, ale bardzo podobnym momencie. Dziś nie szaleje modernizm, tylko postmodernizm, nie marksizm, tylko neomarksizm, ale wszystko zanurzone w tej samej absurdalnej ideologii - powiedział.

czarnek 1200 pap.jpg
"Spowoduje zwiększenie wynagrodzeń wszystkich nauczycieli". Szef MEiN o Polskim Ładzie

W ocenie ministra edukacji i nauki tym ideologiom "musimy stawić czoła poprzez uprawianie wolnej debaty uniwersyteckiej". - Dzisiaj w Polsce mamy sytuację, w której możemy naliczyć kilkadziesiąt co najmniej postępowań albo dyscyplinarnych, albo co najmniej wyjaśniających w stosunku do osób, które po prostu chcą w sposób wolny debatować. Jakoś dziwnie się składa, że wszystkie te osoby albo odwołują się do chrześcijaństwa, albo do idei konserwatywnych, a wśród tych kilkudziesięciu osób nie ma ani jednej, która by była stawiana do odpowiedzialności za głoszenie tez lewicowych, lewackich, lewicowo-liberalnych. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ludzie wolności mają to do siebie, że potrafią ze wszystkimi dyskutować na argumenty i nie boją się tej dyskusji - zaznaczył.

Dlatego - wyjaśnił Czarnek - "powstanie Collegium Intermarium, uczelni, która będzie stawiała na wolność debaty akademickiej, co jest tak ważne i tak cenne w dzisiejszym świecie".

kp

Czytaj także

Szef MEiN: każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 21:30
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce, aby uczniowie jak najszybciej wrócili do nauki stacjonarnej. W TVP Info podkreślał, że liczy się każdy dzień spędzony w szkolnej ławie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w zawodzie nauczyciela. Minister Czarnek: organizacje różnie ustosunkowane do propozycji MEiN

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 17:41
- Propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki spotkały się z różnym ustosunkowaniem się poszczególnych organizacji – ocenił szef tego resortu Przemysław Czarnek po spotkaniu zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Zadecydowano o powołaniu trzech zespołów, które zajmą się kwestiami związanymi z pracą nauczycieli.
rozwiń zwiń