X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda poruszy sprawę Nord Stream 2 podczas szczytu NATO

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:55
Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta przypomniał, że spotkanie głów państw Rosji i USA poprzedzi szczyt NATO. Wyraził przekonanie, że Andrzej Duda poruszy wówczas sprawę budowy gazociągu Nord Stream 2.
Budowa Nord Stream 2
Budowa Nord Stream 2Foto: FORUM/HANNIBAL HANSCHKE

PAP Nord Stream 2 1200.jpg
"Biden okazał słabość, Putin to wykorzysta". Marian Kowalski o rezygnacji USA z sankcji na Nord Stream 2

Błażej Spychalski mówił w Polskim Radiu 24, że Polska uważa tę inwestycję za szkodliwą dla siebie i dla Europy. Podkreślił, że "Stany Zjednoczone doskonale znają stanowisko Polski i krajów naszego regionu co do budowy gazociągu Nord stream 2".

Minister przypomniał, że przed zapowiadanym spotkaniem prezydenta USA Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dojdzie do szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zaznaczył, że będzie na nim obecny także prezydent Andrzej Duda. W związku z tym "na pewno kwestie (Nord Stream 2 - red.) będą mogły być także podczas tego szczytu NATO podniesione" - mówił Błażej Spychalski.


Posłuchaj
00:21 11103779_1.mp3 Błażej Spychalski o Nord Stream 2: Stany Zjednoczone znają nasze stanowisko w tej sprawie (IAR)

 

Marcin Horała PAP 1200.jpg
Horała: wypowiedzi administracji USA ws. NS2 są jednoznaczne

Bezpieczeństwo Polski

Rzecznik dodał, że prezydent Andrzej Duda uważa, iż Polska sama musi dbać o zapewnienie swojego bezpieczeństwa - w tym energetycznego, stąd podejmowane przez niego inicjatywy wspierające różne przedsięwzięcia w tym obszarze.

Spychalski wymienił w tym kontekście budowę gazociągu Baltic Pipe, rozbudowę gazoportu w Świnoujściu i infrastruktury przesyłowej, budowę pływającego gazoportu w Zatoce Gdańskiej i interkonektorów oraz tworzenie nowego formatu współpracy państw regionu - inicjatywy Trójmorza. Przypomniał ponadto, że u podstaw tego projektu legła właśnie kwestia bezpieczeństwa energetycznego.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał zapewnienie sobie przez Polskę bezpieczeństwa energetycznego jako priorytet.
Błażej Spychalski mówił również, że współpraca polsko-amerykańska jest stabilna.

pkur

Czytaj także

"Wahanie się USA sygnałem dla Rosji". Kuźmiuk o kontynuacji budowy Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:35
- Projekt Nord Stream 2 jest rosyjsko-niemiecki, uczestniczy w nim kraj należący do UE, który zobowiązał się do przestrzegania solidarności energetycznej w ramach Unii Europejskiej, a my rozmawiamy o ewentualnych sankcjach USA, kraju spoza wspólnoty, który próbuje się upominać o interesy krajów UE i z nią stowarzyszonych - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. Prof. Legutko: widać tutaj słabość instytucji europejskich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 17:16
- Na Niemcy i Rosję nie działają ani presja międzynarodowa, ani poważne sankcje. Widać tutaj słabość instytucji europejskich wobec państwa niemieckiego - mówił o budowie gazociągu Nord Stream 2 w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
rozwiń zwiń