X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dodatkowe posiedzenie Senatu. Grodzki: jedna z ustaw ma status pilnej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 12:24
- 10 czerwca o godz. 12 odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu, ponieważ jedna z ustaw dotycząca najniższych uposażeń w służbie zdrowia ma status pilnej i izba ma czas do 11 czerwca, by się nią zająć - poinformował w czwartek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Posiedzenie Senatu
Posiedzenie SenatuFoto: Twitter/Senat RP
Posłuchaj
00:18 11102896_1.mp3 Tomasz Grodzki: 10 czerwca dodatkowe posiedzenie Senatu (IAR)

Chodzi o ustawę, którą w piątek ma zająć się Sejm na posiedzeniu plenarnym. W ubiegły piątek Sejm ponownie skierował do komisji finansów i zdrowia projekt nowelizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach, gwarantujący od 1 lipca minimalne zarobki wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. Opozycja chce jednak, by wzrost był wyższy, niż zakłada projekt, i dlatego złożyła poprawki.

Senat głosowanie PAP 1200.jpg
Ratyfikacja zwiększenia zasobów własnych UE. Dziś ustawą zajmie się Senat

Projekt nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw przewiduje, że od 1 lipca 2021 r. żaden pracownik medyczny oraz działalności podstawowej podmiotu leczniczego nie będzie mógł mieć ustalonego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie niższym niż wynikający z nowelizacji ustawy.

Czytaj także:

Połowie w piątek skierowali projekt do dwóch komisji. Dzień wcześniej zajmowały się one tym projektem, do którego opozycja zaproponowała kilka zmian. Poprawki dotyczyły głównie podwyższenia wskaźników pracy, na podstawie których ustalane są kwoty minimalnego wynagrodzenia dla poszczególnych grup zawodowych. Zostały one jednak odrzucone i dlatego ugrupowania opozycyjne zgłosiły je znowu w trakcie drugiego czytania.

bf

Czytaj także

"Będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej". Buda o spotkaniu z Grodzkim

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:53
- Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie będziemy musieli cały proces ratyfikacyjny poprowadzić na nowo, bo to nas będzie stawiało w złym świetle w UE. Nie dziwię się, że europosłowie PO występują z partii, jak widzą, co się dzieje ws. Planu Odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szkoda tego miesiąca". Piotr Kaleta o pracach w Senacie nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 17:22
- Gdybyśmy mieli Senat chętny do pracy, a nie obiboków, to nie musielibyśmy później lecieć na łeb na szyję z ustawami. Sejm będzie miał tylko trzy dni, aby uchwałę Senatu poprzeć. Moglibyśmy się zajmować już innymi sprawami, w tym dotyczącymi Polskiego Ładu - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała o Polskim Ładzie: to wielka i generalna obniżka podatków

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 08:59
- 18 mln Polaków odczuje obniżkę, a dla 24 mln będzie to obniżka lub stan neutralny. Ewentualna podwyżka dotknie nielicznych i tych, którzy nie są klasą średnią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.
rozwiń zwiń