X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nauczycielka dobrego życia". Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Matki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 09:45
Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia wszystkim matkom. - Tego dnia w sposób szczególny przypominamy sobie i innym, że mama to wypróbowany przyjaciel i życzliwy, mądry doradca, oparcie i ratunek w potrzebie, to nauczycielka dobrego życia - podkreślili.
Para prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda
Para prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl

W wystosowanym w środę liście z okazji Dnia Matki para prezydencka podkreśliła, że to święto wyjątkowe, które wyraża miłość, szacunek i wdzięczność dla kogoś, komu zawdzięczamy najcenniejszy dar – życie.

Ida Nowakowska z mamą_1200.jpg
Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą [PODCAST]

"Matka dla małego dziecka jest całym światem, a dla dzieci starszych i dojrzałych jedną z najważniejszych osób w życiu. Tego dnia w sposób szczególny przypominamy sobie i innym, że mama to wypróbowany przyjaciel i życzliwy, mądry doradca. Oparcie i ratunek w potrzebie. Ktoś, kto zawsze jest gotów nas wysłuchać, okazać zrozumienie i akceptację. To nauczycielka dobrego życia i wrażliwości na potrzeby innego człowieka. Dlatego Dzień Matki obchodzimy w Polsce z autentycznej potrzeby serca, spontanicznie i powszechnie, z prawdziwą radością i dumą" - podkreślili prezydent i jego małżonka.

Wskazali, że to jedno z tych świąt, które utrwalają wspólnotę łączących nas wartości – pośród których więzi z bliskimi niezmiennie zajmują najwyższe miejsce.

"Z całego serca przyłączamy się do podziękowań i życzeń, które dzisiaj Panie otrzymują. Niech ten dzień przyniesie Paniom jak najwięcej uśmiechu – a jeśli łzy, to tylko te wywołane wzruszeniem i radością z miłych upominków. Niech przez cały rok towarzyszy Paniom serdeczność i wsparcie ze strony najbliższych oraz w środowisku zawodowym i sąsiedzkim. Życzymy Paniom dobrego zdrowia, poczucia spełnienia, stabilizacji i bezpieczeństwa, powodzenia we wszystkich dziedzinach życia oraz wielu powodów do dumy z dzieci" - czytamy w liście.

Aby skończyła się pandemia

shutterstock_matka dziecko 1200.jpg
Blaski i cienie bycia mamą

"Nade wszystko jednak życzymy Paniom, sobie i wszystkim Polakom, aby zakończyła się już pandemia. Niech trudy i problemy, którym od ponad roku tak dzielnie stawiają Panie czoła, odejdą w przeszłość. Niech tak oczekiwana przez nas normalność oznacza dla Pań powrót tego, czego brak najbardziej Panie odczuwają – ale też nowe, korzystne zmiany. Ufamy, że bliskość, otwartość, dobra komunikacja, wzajemna troska i wyrozumiałość pomiędzy najbliższymi i przyjaciółmi – czyli wartości, które na nowo doceniliśmy w minionych miesiącach – będą odtąd w dwójnasób opromieniały życie rodzinne i zawodowe wszystkich Mam" - dodała para prezydencka.

Wyraziła nadzieję, że tegoroczne obchody Dnia Matki zapiszą się w pamięci każdej z pań "wieloma miłymi wspomnieniami".

***

Dzień Matki jest świętem obchodzonym jako wyraz szacunku dla matek. Data obchodów święta jest różna w zależności od kraju. W Polsce święto obchodzone jest 26 maja.

as

Czytaj także

Para prezydencka złożyła żołnierzom świąteczne życzenia. Wojskowi usłyszeli też podziękowania za walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 16:14
Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy złożyli życzenia żołnierzom Wojska Polskiego. Para Prezydencka wzięła udział w wideokonferencji z kadrą dowódczą WP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stoją na pierwszej linii frontu". Para Prezydencka złożyła życzenia pielęgniarkom i położnym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:51
Para Prezydencka złożyła życzenia pielęgniarkom i położnym z okazji ich Dnia. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wyrazili najwyższe uznanie dla ich pracy. "Postawa Pań budzi nasz głęboki szacunek i w pełni zasługuje na wdzięczność milionów rodaków" - napisali.
rozwiń zwiń