X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Seksedukacja w warsztatach i działaniach artystycznych w Warszawie. Jest sprzeciw 30 organizacji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 13:15
Jak wynika z ustaleń portalu wPolityce.pl, w środę zostanie złożone pismo, skierowane do warszawskiego ratusza. Ma być wyrazem sprzeciwu wobec projektu seksedukacji, który ma zostać przyjęty w Warszawie – czytamy na portalu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Rafał Trzaskowski Twitter 1200.jpg
Protesty przeciwko warsztatom seksedukacji dla dzieci w Warszawie. "Celowo miesza się pojęcia"

"wPolityce.pl" informuje we wtorek, że podpisy pod pismem ma złożyć około 30 organizacji - rodzicielskich i oświatowych, psychologów i pedagogów. "Pismo ma zostać podpisane nawet przez Sekcję Kobiet NSZZ »Solidarność«" – podkreśla portal.

Głosowanie w budżecie obywatelskim

"wPolityce.pl" przypomina, że projekt dotyczący edukacji seksualnej dorosłych i młodzieży został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. Warszawscy urzędnicy ocenili go pozytywnie i dopuścili do głosowania. Koszt tego projektu to niemal 3,3 mln zł.

W ramach edukacji przewiduje 200 warsztatów dla młodzieży i 50 dla rodziców. Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej dla dorosłych i młodzieży.

Hiszpania free shutt-1200.jpg
"6-latkowie mają być uczeni technik seksualnych". Afera z reformą oświaty w Hiszpanii

Czytaj także: 

Warsztaty obejmować będą np. zagadnienia tożsamości płciowej, in vitro, pornografii, życia uczuciowego, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości. Projekt ma być realizowany w "przestrzeniach sąsiedzkich we wszystkich dzielnicach m.st. Warszawy".

Czytaj także

"Logiczny krok". Piotr Mazurek o powołaniu pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:15
- Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło już kilka historycznych działań, jeśli chodzi o wzmacnianie roli młodych ludzi w procesie stanowienia prawa, z oddaniem głosu młodzieży w sprawach związanych z przyszłością Polski - mówił w Polskim Radiu 24 minister Piotr Mazurek, podsekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 14:06
- Przygotowaliśmy prewencyjne rozwiązania likwidujące lukę prawną, dzięki którym para homoseksualna nie będzie mogła adoptować dziecka - powiedział na konferencji prasowej minister w KPRM, b. wiceminister w resorcie sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa rezolucji PE ws. LGBTQ. Piotr Semka: to przekraczanie granic

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 16:22
- To jest kolejny przykład polityki PE, który wygłasza bardzo różne proklamacje nt. kwestii, którymi się nie zajmuje ustawodawstwo unijne. Rzeczywiście to jest przekroczenie granic, mówiące: "to nie jest wiążące, ale my demonstrujemy" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE chce narzucać akceptację homoadopcji. Ordo Iuris interweniuje w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:11
Komisja Europejska zapowiedziała prace nad dokumentem, który będzie wymuszał na państwach członkowskich akceptację dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ma to być wprowadzone w formie rozporządzenia dla wszystkich członków UE. Ordo Iuris zamierza interweniować w tej sprawie.
rozwiń zwiń