X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ponad 40 miliardów złotych na cyfryzację". Marek Zagórski o funduszach unijnych

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 17:00
Na szeroko rozumianą cyfryzację ze wszystkich unijnych programów (między innymi z Krajowego Planu Odbudowy, Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy) Polska będzie miała do wykorzystania ponad 40 miliardów złotych, szacuje sekretarz stanu w kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: Adam Guz/KPRM

laptop 1200.jpg
Rekordowa popularność profilu zaufanego. W kwietniu założyło go ponad 620 tysięcy osób

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego online Marek Zagórski powiedział, że kluczowym zadaniem państwa będzie dalsza rozbudowa łączy światłowodowych i sieci 5G z wykorzystaniem tych środków. Kolejnym obszarem priorytetowym będzie wprowadzenie następnych usług e-administracji publicznej i usprawnienie działania obecnych systemów IT.

Rząd powinien przyjąć projekt nowelizacji ustawy o KSC

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym jednym z poruszonych tematów była również aukcja częstotliwości z pasma C (3,4 - 3,8 GHz) na potrzeby rozbudowy sieci 5G. Sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski powiedział, że za kilka tygodni rząd powinien przyjąć projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Zgodnie z wcześniejszym planem dopiero wtedy będą mogły ruszyć konsultacje publiczne aukcji na 5G.

Pełnomocnik rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski pytany o szacunkowe wpływy z aukcji wskazał, że będzie to kwota między 2 a 6 miliardów złotych, jednak zaznaczył, że bardziej istotne w tym przypadku dla rządu jest zapewnienie niskich cen dla odbiorców i szybka rozbudowa infrastruktury przez operatorów.

Posłuchaj
00:30 zagórski 2.mp3 Jak mówił pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, środki zostaną przeznaczone m.in. na e-administrację (IAR)

 

zagórski marek PR 1 1200x660.jpg
Marek Zagórski o certyfikacie szczepienia: nie może być dyskryminujące

Czytaj także:

Marek Zagórski zwrócił przy tym uwagę, że obecnie w Polsce ceny usług telekomunikacyjnych należą do najniższych w Unii Europejskiej. - Chcielibyśmy, żeby tak to zostało - mówił sekretarz stanu w KPRM.


Posłuchaj
00:28 zagórki 1.mp3 Marek Zagórski zaznaczył, że zapewnienie niskich cen dla odbiorców i szybka rozbudowa infrastruktury przez operatorów telekomunikacyjnych są istotne dla rządu (IAR)

 

Poprzednia aukcja 5G została unieważniona przez UKE w czerwcu 2020 roku, na mocy przepisów tak zwanej Tarczy 3.0.

Sieć 5G charakteryzuje się szybszym, stabilniejszym i działającym z mniejszym opóźnieniem połączeniem z mobilnym internetem, niż najczęściej wykorzystywany obecnie standard 4G. Technologia umożliwia też obsłużenie przez stacje bazowe znacznie większej liczby urządzeń.

nt

Czytaj także

Unijne fundusze na cyfryzację. Marek Zagórski: chcemy z tych środków wspierać budowę sieci 5G

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 15:36
Szacunkowa wartość wszystkich unijnych środków jakie Polska otrzyma do wykorzystania w obszarze cyfryzacji to mniej więcej 34 miliardy złotych, przekazał sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski na posiedzeniu sejmowej komisji cyfryzacji. Chodzi o fundusze zawarte w programach unijnych w nowej perspektywie budżetowej na lata 2021-2027.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy bardzo ostrożni z pożyczkami". Waldemar Buda o europejskim funduszu odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 15:47
- Środki bezzwrotne zawsze jest wydatkować łatwiej, one szybciej są do dystrybuowania na rynku. A pożyczki, to są środki, które wymagają zwrotu, w związku z czym musi być duża rozwaga: które sektory zadłużać, żeby później były też wydolne z punktu widzenia spłaty - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda o korzystaniu z europejskiego funduszu odbudowy po pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Środki będą o miesiąc później". Waldemar Buda o oczekiwaniu na decyzję Senatu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 12:34
- Tak długa praca w Senacie nad ustawą ratyfikacyjną dot. zasobów własnych UE niczemu nie służy - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Ocenił, że z punktu widzenia tego, co dzieje się w izbie wyższej, "środki będą o miesiąc później".
rozwiń zwiń