X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wieliczka. Prezydent z wizytą w kompleksie rehabilitacji pocovidowej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 17:05
- W ostatnich tygodniach zmniejsza się liczba osób chorych i hospitalizowanych z powodu COVID-19, ale ośrodki rehabilitacyjne będą tym bardziej potrzebne. Zachęcam, aby coraz więcej takich miejsc było uruchamianych - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej wizyty w części uzdrowiskowej Kopalni Soli w Wieliczce.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Łukasz Gągulski

sanatorium 1200.jpg
Ponad 130 placówek realizuje program rehabilitacji pocovidowej. Sprawdź, jak się zakwalifikować

Podziemne Uzdrowisko Kopalni Soli "Wieliczka" jest jedynym ośrodkiem tego typu w Polsce. Kompleks, znajdujący się 135 metrów pod ziemią, prowadzi m.in. program rehabilitacji skierowany do osób, które przeszły chorobę COVID-19.

- Niezwykłe wielickie powietrze sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego, a teraz korzystają z niego także pacjenci po COVID-19. Terapia prowadzona jest w niewielkich grupach i bardzo dobrze to funkcjonuje. Dziękuję za stworzenie pacjentom takiej możliwości - mówił prezydent.

Zajęcia fizjoterapeutyczne "w tutejszym mikroklimacie i niesamowitym otoczeniu dają znakomite efekty. Dziękuję Zarządowi Kopalni i Uzdrowiska oraz Personelowi medycznemu za zaangażowanie. Brawo!" - napisał prezydent na Twitterze.

Po przebyciu infekcji koronawirusem pacjentom mogą towarzyszyć negatywne skutki zdrowotne: zmęczenie, mniejsza tolerancja wysiłku, obniżony nastrój oraz brak energii. Jak napisano na stronie internetowej Kopalni "Terapię dedykujemy przede wszystkim osobom, które nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego, nie były hospitalizowane lub od ich hospitalizacji upłynęło ok. 6-8 tygodni".

"Podczas wizyty Pan Prezydent spotkał się z Prezesem Zarządu KSW S.A. Pawłem Nowakiem, Członkiem Zarządu ds. Ekonomicznych KSW S.A. Maciejem Kowalcze, Członkiem Zarządu ds. Technicznych KSW S.A. Jarosławem Malikiem, a także Prezesem Zarządu KSW Turystyka Michałem Roehlichem i Dyrektorem Wykonawczym KSW S.A. Damianem Koniecznym" - napisano na profilu Kopalni Soli w Wieliczce.

portal tvp.info/nt

Czytaj także

"Będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania". Prezydent rozmawiał z przedsiębiorcami dotkniętymi pandemią

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 14:31
- Już w tej chwili widzimy pierwsze spadki zachorowań, a to oznacza, że będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania, zwłaszcza te branże najbardziej dotknięte pandemią - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania z przedstawicielami branż szczególnie dotkniętych koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyraz naszej odpowiedzialności społecznej". Prezydent o szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 15:24
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że szczepienie się przeciwko COVID-19 to również wyraz naszej odpowiedzialności społecznej. Prezydent zastrzegł przy tym, że chciałby, aby szczepienia pozostały nieobowiązkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19: epidemia... problemów z kręgosłupem i układem ruchu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 09:56
Pandemia COVID-19 zmieniła charakter pracy znacznej części Polaków, a długotrwałe siedzenie przy komputerze w jednej pozycji nie pozostało bez wpływu na nasze zdrowie. Najbardziej cierpią na tym nasz kręgosłup i układ ruchu.
rozwiń zwiń