X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ulewne deszcze, burze i wezbrania rzek. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 04:07
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, burzami oraz wezbraniami na mniejszych dopływach większych rzek na wschodzie oraz zachodzie Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lukas Jonaitis

Dynamiczna pogoda ma związek z mieszaniem się na terenie Polski wilgotnych mas powietrza z południa oraz suchych z północy.

gradobicie free shut 1200.jpg
Burze, intensywny deszcz oraz grad. IMGW wydał ostrzeżenia

Opady mogą pojawić się na terenie całego kraju. Do popołudnia obowiązują ostrzeżenia IMGW przed intensywnym deszczem oraz burzami wydane dla regionów leżących w pasie od Pomorza do Śląska i Małopolski.

Czytaj również:

Gwałtowne zjawiska pogodowe

Jak mówi rzecznik IMGW burze wystąpią również na wschodzie i zachodzie kraju, zjawiska mogą być gwałtowne. - Z tych burz może spaść do 25 mm wody na metr kwadratowy. Wiatr również będzie sięgał do 70 km/h, to spowoduje wydawanie ostrzeżeń meteorologicznych dla Polski zachodniej i wschodniej - powiedział Grzegorz Walijewski.

Posłuchaj
00:27 11083845_1.mp3 Grzegorz Walijewski o spodziewanych ostrzeżeniach meteorologicznych (IAR)

IMGW ostrzega także przed wezbraniami mniejszych dopływów głównych rzek na terenie województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego.

jmo

Czytaj także

Ściana deszczu i śmiertelnie niebezpieczne burze. IMGW radzi nie wychodzić z domu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:05
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z ulewnym deszczem, porywistym wiatrem i gradem w środkowej i wschodniej Polsce.
rozwiń zwiń