X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To system, który ma być bardziej sprawiedliwy". Suski o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:52
- Polski Ład to nowy system, który ma być bardziej sprawiedliwy; żeby ci, którzy zarabiają mniej, nie płacili większych podatków, niż ci, którzy zarabiają więcej - powiedział w poniedziałek w radiu RMF FM wiceszef klubu PiS, poseł Marek Suski.
Premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji Polskiego Ładu
Premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji Polskiego ŁaduFoto: Mateusz Włodarczyk/FORUM

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

1200_Polski_Ład_deklaracja_TT.png
Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali deklarację programową Polski Ład

Część ekspertów wskazuje jednak, że niektóre z rozwiązań, zwłaszcza wprowadzenie 9-procentowej składki zdrowotnej także dla przedsiębiorców (bez możliwości odliczenia jej od podatku) w efekcie oznacza wzrost obciążeń dla wyższej klasy średniej.

Sprawiedliwy system

Poseł Suski był pytany w poniedziałek w radiu RMF FM, dlaczego m.in. lekarze, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł brutto, mają finansowo stracić na Polskim Ładzie. Wiceszef klubu PiS odparł, że Polski Ład to nowy system, "który ma być bardziej sprawiedliwy".

- Sprawiedliwe jest to, żeby ci, którzy zarabiają mniej, nie płacili większych podatków, niż ci, którzy zarabiają więcej - podkreślił Marek Suski.

Zwrócił uwagę, że dzisiaj niektórzy lekarze zarabiają nawet do 100 tys. zł.

- A płacili często stawkę ryczałtową właśnie na służbę zdrowia, z której dostawali pensje - podkreślił wiceszef kluby PiS.

Czytaj także:

- Jest to propozycja podwyższenia kwoty wolnej, obniżenia podatków, a jednocześnie zrobienie procentowej stawki na służbę zdrowia, bo mieliśmy takich, którzy zarabiali bardzo dobrze i płacili ryczałtem kilkaset złotych, tam czterysta złotych z kawałkiem miesięcznie, a inni, którzy zarabiali mniej, płacili znacznie więcej, więc to było po prostu niesprawiedliwe - dodał poseł.

Na pytanie, kiedy projekty, z których składa się Polski Ład, trafią do Sejmu, polityk PiS odparł, że to nie jest tak, że jutro wpłynie do Sejmu 100 ustaw, "one będą się sukcesywnie pojawiać"

bf

Czytaj także

"Te zmiany to odpowiedź na pandemię i wytyczenie perspektyw rozwoju". Poseł PiS o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:11
- Polski Ład to jest nasza odpowiedź na sytuację po pandemii. To wielka perspektywa, duże zmiany w podatkach, służbie zdrowia, dużo rozwiązań i propozycji skierowanych do osób młodych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Paulina Matysiak z partii Razem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Kożuszek o Polskim Ładzie: rozbicie planu na pojedyncze ustawy jest mądrym rozwiązaniem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:25
- Ciekawe jest to, że Polski Ład będzie rozłożony na wiele pojedynczych ustaw. Jest to inna praktyka niż np. w USA, gdzie przepychany jest jeden wielki pakiet. Według mnie osobne ustawy są mądrzejszym rozwiązaniem - powiedział Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jerzy Mosoń i dr Sebastian Gajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spowoduje zwiększenie wynagrodzeń wszystkich nauczycieli". Szef MEiN o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:23
- Reforma podatkowa ujęta w Polskim Ładzie, czyli m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, to pozytywne rozwiązanie również dla 700 tys. nauczycieli i pracowników oświaty - podkreślił w poniedziałek w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń