X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Turyści powinni być przygotowani na załamanie pogody". Ratownik GOPR o tym, jak zachować się w górach

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 10:46
Po ostatnich opadach deszczu w Bieszczadach i Beskidzie Niskim niektóre trasy górskie są błotniste i śliskie. - W ciągu dnia można się też spodziewać burz - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Kamil Krechlik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ewkaphoto/Shutterstock

W niedzielę rano w bieszczadzkich dolinach m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych termometry pokazywały 10 stopni Celsjusza. Wieje słaby wiatr. Wszędzie jest dobra widoczność.

góry 1200.jpg
O czym należy pamiętać, planując wyprawę w góry? Porady w "Bezpiecznej Jedynce"

Jak zaznaczył ratownik dyżurny, wybierając się w góry, trzeba sprawdzać aktualną prognozę pogody. Turyści powinni być też przygotowani na możliwe załamanie pogody i związane z tym konsekwencje, opady deszczu oraz burze.

- W trakcie burz należy unikać otwartych przestrzeni. Nie chrońmy się też pod pojedynczymi drzewami i starajmy się nie zostawać na graniach - poinstuował Kamil Krechlik.

Po ostatnich opadach deszczu na wielu szlakach turystycznych jest ślisko, mokro i błotniście. Należy zachować ostrożność.

Czytaj także:

W Bieszczadach ruch turystyczny jest nieco większy niż w poprzednie weekendy.

- Podczas wycieczek górskich warto mieć sprawny i naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek" – przypomniał ratownik dyżurny.

bf


Czytaj także

"Życie uratował jej kask". Pracowity weekend beskidzkiej grupy GOPR

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:11
Pracowity weekend mają za sobą ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Udzielili pomocy w 21 wypadkach. - Do szczególnie niebezpiecznych doszło na górskich trasach rowerowych w rejonie Bielska-Białej – podali ratownicy GOPR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Góry są zawsze groźne [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 18:15
Seria dramatycznych wypadków i kilka ofiar śmiertelnych to dotychczasowy bilans tej zimy w Tatrach. Pod lawiną zginęła dwójka narciarzy, ale także inne wydarzenia niosły za sobą tragiczne wypadki. To po raz kolejny pokazuje, jakie skutki niesie ze sobą brawura i bezmyślność. Dlaczego mimo ostrzeżeń i edukacji w Tatrach wciąż giną ludzie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z wizytą w Magurskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 19:30
Magurski Park Narodowy to jedna z najbogatszych ostoi fauny leśnej w Karpatach. Ochrona przyrody jest jednym z ważniejszych zadań na tym terenie i ma na celu zachowanie zagrożonych lub bardzo rzadkich gatunków roślin i zwierząt oraz charakterystycznych siedlisk przyrodniczych mających znaczenie dla ochrony wartości przyrodniczych całej Europy. Na terenie parku można już zaobserwować efekty zmian klimatycznych.
rozwiń zwiń