X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski Ład w zakresie polityki senioralnej. Marlena Maląg: trzynasta emerytura nadal będzie wypłacana

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 17:39
- Emerytura bez podatku dla świadczeń poniżej 2,5 tys. zł to dodatkowe rozwiązanie, trzynastki będą nadal wypłacane – zapewniła minister rodziny Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej poinformowała, że zmiany w opodatkowaniu rent i emerytur mają obowiązywać od przyszłego roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Minister Maląg zwróciła uwagę, że Polski Ład przewiduje nowe rozwiązania w zakresie polityki senioralnej. Podano, że w ramach reformy systemu podatkowego emerytury i renty zostaną podwyższone o wysokość podatku dla świadczeń do poziomu 2,5 tys. zł.

1200_senior_shutterstock.png
Emerytura do 2,5 tys. zł będzie zwolniona z podatku. Polski Ład ma propozycje dla seniorów

- Przepisy w tym zakresie pojawią się razem z przepisami podatkowymi, a więc we wrześniu tego roku będziemy je procedować i nowa emerytura będzie mogła funkcjonować od nowego roku. To znacznie polepszy sytuację finansową seniorów - powiedziała.

Szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zapewniła jednocześnie, że ta zmiana nie wpłynie na wypłatę trzynastych emerytur.

- Trzynasta emerytura jest zagwarantowana na mocy ustawy i nadal będzie wypłacana. Wszystkie realizowane przez nas duże programy społeczne będą kontynuowane. Z kolei 14. emerytura - tak jak zapowiadaliśmy - to jednorazowe świadczenie, które będzie wypłacone w IV kwartale tego roku – zaznaczyła Marlena Maląg.

Czytaj także:

- Chcemy również, aby seniorzy mogli kontynuować pracę po osiągnieciu wieku emerytalnego, jeśli mają siły i chcą się dzielić swoim doświadczeniem z nowym pokoleniem. Dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, że seniorzy, którzy nie będą pobierali emerytury, tylko zdecydują się kontynuować pracę, będą zwolnieni od podatku dochodowego. Dzięki temu ich kapitał w momencie przejścia na emeryturę będzie wyższy, bo cały czas będą odprowadzali składki - dodała minister.

bf

Czytaj także

"To jest droga do rozwoju". Piotr Naimski o programie "Polski Ład"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 16:10
- Jeżeli chcemy mieć rozwijającą się gospodarkę, to musimy mieć obywateli, którzy są w stanie uczestniczyć w życiu gospodarczym. Mogą uczciwie zarabiać i wydawać pieniądze. To wszystko razem musi być skoordynowane - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury strategicznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główny ekonomista PKO BP: dzięki Polskiemu Ładowi wzrost PKB może przekroczyć 5 procent

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 16:20
- Nasza prognoza wzrostu PKB na przyszły rok to 4,7 proc. Kształt tego programu wskazuje, że w przyszłym roku wzrost PKB może być wyższy, a więc może przekroczyć 5 proc. – powiedział główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak komentując prezentację programu Polski Ład.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: Polski Ład to program wieloletni, ale pierwsze projekty będą już w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 16:33
Polski Ład to projekt wieloletni, jednak najważniejsze ze względów finansowych rozwiązania zostaną wprowadzone szybko, chodzi przede wszystkim o kwotę wolną od podatku, ta zostanie wprowadzona w przyszłym roku - powiedział w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń