X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wybór bycia partią liberalno-lewicową się dokonał". Prezes PSL o wyrzuceniu z PO Rasia i Zalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 15:48
- To jest definitywny skręt w lewo Platformy Obywatelskiej. Wybór bycia partią liberalno-lewicową się dokonał – tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował wyrzucenie z PO posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Prezes PSL Władysław Kosiniak-KamyszFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Podczas briefingu prasowego w sobotę na placu Matejki w Krakowie szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że szanuje decyzje PO o wyrzuceniu posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego, ale równocześnie odczytuje ją jako określenie się przez PO partią liberalno-lewicową, a nie centrową.

kolaz - poslowie po pap arch 1200 .png
Zalewski i Raś wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej. "Miały dziś miejsce wiosenne porządki"

Prezes PSL w swojej wypowiedzi odniósł się szczególnie do osoby Ireneusza Rasia. Jak zaznaczył, od lat współpracuje z nim na rzecz Małopolski i Krakowa i łączy ich podobny światopogląd.

- Jeżeli nie ma głównego rozgrywającego po tej części konserwatywnej, a takim się wydawał w ostatnich miesiącach Ireneusz Raś, to znaczy, że wybór bycia partią liberalno-lewicową się dokonał - powiedział szef ludowców.

Dopytywany o dalszą współpracę z Rasiem Kosiniak-Kamysz podkreślił, że na pewno dalej będą ze sobą współpracować, może i bliżej niż do tej pory.

Posłowie wykluczeni z PO

Jak zaznaczył, nigdy nie był zwolennikiem "wrogich przejęć", a Koalicja Polska szanuje decyzje innych partii i jest otwarta na ludzi o podobnych poglądach.

Powiedział także, że życzy PO jak najlepiej, a sporów w opozycji jest już, po sprawie Funduszu Odbudowy, tak wiele, że "trzeba wylewać oliwę na wzburzone fale, a nie podsycać ogień pod jakąś wojnę miedzy partiami opozycyjnymi".

Czytaj także:


Posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski zostali w piątek przez zarząd PO wykluczeni z partii "za działanie na szkodę Platformy". Obaj podpisali niedawno list ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się m.in. apel o zmiany w partii. Decyzja zarządu oburzyła innych sygnatariuszy listu. Decyzja o usunięciu dwóch parlamentarzystów miała zapaść zdecydowaną większością głosów. Nie poparła jej jedynie niewielka grupa współpracowników Schetyny, m.in. Robert Tyszkiewicz, Andrzej Halicki oraz były szef klubu PO Sławomir Neumann.

Obaj wykluczeni zareagowali na decyzję zarządu zdziwieniem, podkreślając, że nie znają jej przyczyn.

kp

Czytaj także

"PO szykuje się na wieloletnią opozycyjność". Sellin o wyrzuceniu Rasia i Zalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 10:00
– Kierownictwo PO przygotowuje się na wieloletnią opozycyjność i to w dodatku jako środowisko bardzo mniejszościowe w tej opozycyjności i skraca fronty po prostu, dyscyplinuje szeregi, kontestatorów i malkontentów wyrzuca, bo wie, że w opozycji będzie przez wiele, wiele lat – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury Jarosław Sellin. Gośćmi audycji byli także: Marcin Kierwiński z PO, Piotr Zgorzelski z PSL-u i doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspaniały prezent Budki dla Hołowni". Manasterski o politykach wyrzuconych z PO

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 10:20
- Szymon Hołownia w tym momencie szeroko się uśmiecha i może sobie wybierać, którego z parlamentarzystów PO do siebie przyjmie. To wspaniały prezent Borysa Budki dla Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), odnosząc się informacji o wyrzuceniu z PO Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Temat poruszyli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) oraz prof. Grzegorz Górski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
rozwiń zwiń